ŞEBİN GÜNDEM
HV
25 TEMMUZ Perşembe 21:25
Advert

Kurbanlıklar Ücretsiz Kesilecek

Giresun Belediyesi,Kurban Bayramında vatandaşların kurbanlarını ücretsiz kesecek.

GİRESUN
Giriş Tarihi : 12-06-2024 09:31   Güncelleme : 12-06-2024 09:35
Kurbanlıklar Ücretsiz Kesilecek

Giresun Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların kurban ibadetlerini kolaylaştırıyor.

Bu kapsamda, kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşlara destek olmak için belediye mezbahanesinde ücretsiz kesim hizmeti verilecek.

Belediye mezbahanesindeki kesimler hijyen kurallarına ve dini şartlara tamamen uygun şekilde gerçekleştirilecek olup, 4 günlük Kurban Bayramı boyunca kesimler devam edecek.

Kurban ibadetini yerine getirecek olan vatandaşların belediye mezbahanesinde ücretsiz kesim hizmetinden yararlanmak için, randevu sistemi uygulanmayacak ve sıra usulüyle kesimler yapılacak.

Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse yaptığı açıklamada, belediye mezbahanesinin Kurban Bayramı öncesinde tam donanımlı bir şekilde hazırlandığını ve kesim işlemlerine başlamak için tüm önlemlerin alındığını belirterek: "Vatandaşlarımızın ibadetlerini en rahat ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilmeleri için belediye mezbahanesinde kurbanlarını kestirebilirler. Ücretsiz ve hijyenik bir ortamda vatandaşlarımızın kurbanları kesilerek kendilerine teslim edilecektir. Şimdiden tüm halkımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı