Haber
Giriş Tarihi : 04-09-2021 12:33   Güncelleme : 04-09-2021 12:33

KYK Yurtlarına başvurular ne zaman yapılacak?

KYK yurt ve burs başvuru tarihi üniversite öğrencileri tarafından araştırılıyor. KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak. Burs başvuruları nasıl yapılacak. 2021 Yılı KYK yurt ve burs başvuru ekranlarının açılacağı tarih öğrenciler tarafından merak edilerek araştırılıyor.

KYK Yurtlarına başvurular ne zaman yapılacak?

KYK Yurtlarına başvurular ne zaman yapılacak?

KYK yurt ve burs başvuru tarihi üniversite öğrencileri tarafından araştırılıyor. KYK yurt başvuruları ne zaman yapılacak. Burs başvuruları nasıl yapılacak. 2021 Yılı KYK yurt ve burs başvuru ekranlarının açılacağı tarih öğrenciler tarafından araştırılıyor.

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

KYK yurt ve burs başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru sırasında öğrenciler ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgileri dolduracaklar.

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KYK yurt başvurularının ne zaman yapılacağı henüz belli olmadı. Her yıl Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından alınıyor.

KYK yurt başvurularının üniversite kayıt sürecinin tamamlanmasının ardından alınması bekleniyor.

Yükseköğretim Kurumları Sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanan hazırlık, birinci sınıf öğrencileri ile ara sınıf öğrencilerinin yurt başvuruları; Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav sonuçları açıklandıktan sonra e-Devlet Kapısı üzerinden yapılıyor.