ŞEBİN GÜNDEM
HV
01 HAZİRAN Perşembe 19:33

Özgürlük Yolu Projesi İhaleye Çıktı

Şehri güzelleştirme ve tarihi-kültürel varlıklarını gün yüzüne çıkararak turizme kazandırma çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Giresun Belediyesi bu anlamda yeni bir proje daha başlatıyor.

GİRESUN
Giriş Tarihi : 25-04-2023 20:05
Özgürlük Yolu Projesi İhaleye Çıktı

Bu kapsamda, halk arasında Özgürlük Yolu olarak bilinen ve gerek Giresunluların gerekse yerli ve yabancı turistlerin ilgi alanı olan bu bölgenin daha modern ve daha güzel bir hale gelmesi amacıyla proje hazırlandı.

 

‘Özgürlük Yolu Yenileme ve Çevre Düzenleme’ adı altındaki projeye destek alabilmek için DOKAP’a sunulan projenin onaylanmasının ardından proje yapım ihalesine çıkartıldı. İhale 4 Mayıs 2023 Perşembe günü gerçekleşecek ve ardından ihaleyi kazanan yüklenici firma tarafından projenin yapım çalışmalarına başlanacak. Proje içeriğinde ise; altyapı çalışmasının yanı sıra, 250 m demir korkuluk, 1877 m2 begonit parke, 3300 m2 doğal granit parke taşı, 14 adet çift kollu aydınlatma direği, 54 adet tek kollu aydınlatma direği ve kayaların aydınlatılması için de 80 adet projektör yer alıyor.

 

                  ŞENLİKOĞLU: “ŞEHRİMİZE ÇOK YAKIŞACAK”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, doğru şekilde planlanıp yapılan her çalışmanın bir güzellik olarak ortaya çıktığını ifade ederek: “Şehrimizi güzelleştirmek, değerlerini gün yüzüne çıkararak halkımızın ve misafirlerimizin kullanımına sunmak adına yoğun çalışma yürütüyoruz. Bu güzellikleri sürdürmek için yaşadığımız şehrimize sahip çıkmamız lazım. Bizler, hizmetlerimizle bunu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bunlardan birisi de Özgürlük Yolu olarak bilinen bölgemizdi. Projemiz tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulduğunda herkes tarafından beğeni kazanacak.” dedi.

 

 

 

AdminAdmin