Haber
Giriş Tarihi : 24-03-2021 15:28   Güncelleme : 24-03-2021 15:33

Pınarlar Tüneli Şebinkarahisar ve Dereli Turizmini Canlandıracaktır

Turizm seyahat acenteleri Kelkit Havzası üzerinden Karadeniz'e ulaştırmayı hedefledikleri tur güzergâhlarını Şebinkarahisar, Tamzara, Kümbet, Kulakkaya ve Dereli yolu üzerinden planlamaktadır.

Pınarlar Tüneli Şebinkarahisar ve Dereli Turizmini Canlandıracaktır

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel Şebinkarahisar Dereli yolu ve Pınarlar tünel projesini değerlendirdi.

Dereli – Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi ve Pınarlar tünel projesi için açıklamalarda bulunan Giresun Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel “Giresun konumu gereği tarih boyunca birçok önemli ticaret yolları üzerinde köprü görevinde bulunmuştur. Bu yollar sayesinde başta ticari olmak üzere siyasi, kültürel ve toplumsal pek çok etkileşim gerçekleşmiştir. Şehrimiz ve dolaylı olarak ta komşu illerimizin her alanda stratejik hedeflere ulaşabilmesi adına karayolu bağlantılarımız önemlidir. Giresun – Şebinkarahisar kara yolunda yapımı devam eden Eğribel tünelinin önemi Pınarlar tünelinin yapılmasıyla daha da anlam kazanacak ve yola değer katarak mesafeyi kısaltarak 12 ay ulaşım imkanı sağlayacak.

Gelecek turizmde diyoruz. Ben İnanıyorum ki; Türkiye’nin hiç bir zaman işgal altına alınmamış tek ili. İlimiz, fındığın en kalitelisinin yetiştiği Giresun, merkez ilçe dâhil 16 ilçesi, 17 beldesi, 536 köyü olan bu güzel ilimizin doğal güzellikleri ve tarihi bakımdan gezilmeye, görülmeye değer yerlerine ulaşım sözüne ettiğimiz bu yollar ile sağlanacaktır.

Kümbet, Bektaş ve hatta Kulakkaya turizmi, bölgenin ekonomik gelişimi bu yolun yapımına bağlıdır. Büyük turizm seyahat acenteleri dahi Kelkit Havzası üzerinden Karadeniz'e ulaştırmayı hedefledikleri tur güzergâhlarını Şebinkarahisar, Tamzara, Kümbet, Kulakkaya ve Dereli yolu üzerinden planlamaktadır. Bu bakımdan bu yol bizim için olmazsa olmaz önceliklerimiz içerisinde yer almaktadır." Dedi