Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 23-05-2020 17:59   Güncelleme : 23-05-2020 18:18

Şahin Yılancı, ilk kez bu bayramı evlerimizde geçireceğiz

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Şahin Yılancı, ilk kez bu bayramı evlerimizde geçireceğiz

"Bizleri bir Ramazan-ı Şerife daha eriştiren, ibadetlerimizi yapabilme gücü veren yüce Rabbimize hamdolsun.

Artık mübarek Ramazan Bayramı’nı karşılıyoruz. Gönül geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bu bayramı karşılamayı, sarılmayı, özlem gidermeyi arzuluyor, ama tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle ilk kez bu bayramı evlerimizde geçireceğiz.

Tüm dünya ve insanlık olarak zorlu bir sınavdan geçmekteyiz. Allah'a şükür ki tüm dünyaya örnek bir sağlık sistemimiz var. ‘Dünya devi’ ülkeler bu salgında ağır kayıplar verdi. Türkiye ise devlet-millet el ele bu sınavı çok iyi bir şekilde verdi ve vermeye de devam ediyor. Artık normalleşmenin de başladığı şu dönemde vatandaşlarımız maske, mesafe ve otoritelerin öngördüğü tüm önlem ve tedbirlere riayet ederlerse bu salgının üstesinden gelmiş olacak, yavaş yavaş eski günlerimize dönmüş olacağız. Her ne şartta olursa olsun tüm bayramlar gibi bu bayramı da sevince dönüştüreceğiz.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Ben bu duygu ve düşüncelerle ilçemizdeki ve gurbetteki her bir hemşehrimin Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, birlikte yine iftar sofralarında buluşacağımız, bayramı kucaklaşarak geçireceğimiz nice Ramazanlar diliyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum."