Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 04:33

Şebinkarahisar’da Muhtarlar Trabzon DSİ 22.Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle toplantı yaptı

Trabzon DSİ 22.Bölge Müdürlüğü ve Giresun DSİ 226.Şube Müdürlüğü yetkilileri, Şebinkarahisar’a gelerek, Belediyesi Meclis salonunda muhtarlarla toplantı yaptı.

Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 18-05-2022 14:40   Güncelleme : 18-05-2022 21:39
Şebinkarahisar’da Muhtarlar Trabzon DSİ 22.Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle toplantı yaptı

Trabzon DSİ 22.Bölge Müdürlüğü ve Giresun DSİ 226. Şube Müdürlüğü yetkilileri, Şebinkarahisar’a gelerek, Belediyesi Meclis salonunda muhtarlarla toplantı yaptı.

Şebinkarahisar’a gelen heyet Şebinkarahisar Belediyesi Başkan Vekili Kamile Portakal’ın makamında bir süre ön görüşme yaparak ziyaretleri hakkında bilgi verdiler. Daha sonra Belediye Meclisi Toplantı salonuna geçen heyet burada Şebinkarahisar Köy ve Mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı.

Trabzon DSİ 22.Bölge Müdürlüğü ve Giresun DSİ 226.Şube Müdürlüğü yetkilileri Muhtarlara Şebinkarahisar’da bulunan baraj, sulama göletleri, sel yatakları ve tarımsal sulama kanalları ve yatırımlar hakkında geniş çaplı bir açıklama yaparak bililendirdiler. Muhtarlara yapılan çalışmalarla ilgili söz verilerek, talepleri dinlendi. Yapımı devam eden ve yapılmasını istedikleri projeler hakkında görüşleri soruldu.

Toplantıda, Şebinkarahisar ve bölgedeki ilçelere hizmet verecek "DSİ Başmühendisliği" kurularak, vatandaşların, muhtarların ve kurumların DSİ'ye erişimi kolaylaştırılacak.

Şaplıca Sulama Gövde yapımı Haziran ayı itibariyle başlayacak. Şaplıca Sulama göleti havzasında yer alan tüm Sulama şebekesinin yapımı yılsonuna kadar tamamlanacak. 30 a yakın köye içme suyu sağlayacak Tutak Dağı içme suyu barajının bu yıl tüm proje alt yapı çalışmaları tamamlanarak 2023 yılında yapımına başlayacak.

Şaplıca Sulama göletinin Sulama havzasında yer alan bölgelerde eksiklik görülen yerlerde ikmal projesi hazırlanacak. Ovacık Göleti sulama havzasında yer alan şebeke ishale hatları tamamlanacak, Gölet gövdesinde eksik kalan işler için ikmal ihalesi yapılacak. Uğurca Sulama göleti havzasında yer alan şebeke ishale hatları tamamlanarak, gölet sulamaya sunulacak.

Dönençay Göleti Sulama havzasında yer alan şebeke ishale hatları tamamlanarak, gölet sulamaya sunulacak. " ifadelerine yer verildi.

Şebinkarahisar Belediyesi Meclis toplantı salonunda yapılan toplantıya, Trabzon DSİ 22.Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan, Bölge Müdür Yardımcısı Deniz Kenanoğlu, Barajlar ve HES Şube Müdürü Dr. Yasemin Bayram, Proje ve İnşaat Şube Müdürü Hüseyin Kuduban, Havza Yönetimi Şube Müdürü İlyas Erdoğan, Giresun 226.Şube Müdürü Ogün Şükrü Turan, Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, Şebinkarahisar Belediye Başkan Vekili Kamile Portakal ile köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı