ŞEBİN GÜNDEM
HV
25 TEMMUZ Perşembe 23:06
Advert

Şebinkarahisar’da Turizm Çalıştayı Gerçekleştirildi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde turizmin geleceğine yönelik önemli bir adım atıldı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 31-05-2024 00:08   Güncelleme : 31-05-2024 00:14
Şebinkarahisar’da Turizm Çalıştayı Gerçekleştirildi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde turizmin geleceğine yönelik önemli bir adım atıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Ahmet Şimşek, DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, Giresun DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ, Doğuş Grubu Sanat Danışmanı Çağla Saraç, Puhu TV İçerik Müdürü Eda Göklü ve Bakan Danışmanı Yavuz Karaer’in katılımlarıyla ilçede bir turizm çalıştayı düzenlendi.

 

Bu çalıştayın amacı, ilçede yer alan başta Taşhanlar olmak üzere kültür varlıklarının ziyaret edilerek turizme kazandırılmasıydı. Çalıştay boyunca aşağıdaki konular ele alındı:

 

Taşhanlar Sergi Alanı: Doğuş Grubu’nun destekleriyle Taşhanlar’da ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler adına bir sergi alanı oluşturulması planlanıyor. Bu sergi alanı, hem sanatseverlere hem de turistlere ilçenin zengin kültürel mirasını tanıtmak amacıyla tasarlanacak.

DOKA ve DOKAP işbirliğiyle ilçenin turizm potansiyelini artırmak için yeni gezi rotaları belirlendi. Bu çalıştayın sonuçları, Şebinkarahisar’ın turizm potansiyelini artırmak ve geleceğe yönelik adımlar atmak amacıyla olgunlaştırılarak katkı sağlaması hedefleniyor.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı