ŞEBİN GÜNDEM
HV
31 OCAK Salı 17:30

Sultangazi’de kuymak festivaline vatandaşlardan yoğun ilgi

Trabzon’un sevilen lezzeti kuymak, bu defa Sultangazililer için hazırlandı. Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Trabzonlular Derneği işbirliğiyle düzenlenen 1. Kuymak Festivaline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-10-2022 09:22   Güncelleme : 24-10-2022 09:22
Sultangazi’de kuymak festivaline vatandaşlardan yoğun ilgi
Trabzon’un sevilen lezzeti kuymak, bu defa Sultangazililer için hazırlandı. Sultangazi Belediyesi Haberleri">Belediyesi ve Sultangazi Trabzonlular Derneği işbirliğiyle düzenlenen 1. Kuymak Festivaline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Trabzonlular Derneği’nin düzenlediği 1. Kuymak Festivali vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterdi. Trabzon’un meşhur yemeği olarak bilinen kuymak, 3 bin kişiye dağıtıldı. Karadeniz şehirlerinin yöresel ürünleri de etkinlik alanında kurulan stantlardaki yerini aldı.

“Trabzon’u tarihinden tanıyoruz”
Programa katılan Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, “Biz Trabzon’u, Trabzonspor’dan tanıyorduk. Trabzon’u tarihinden tanıyoruz. Trabzon’u tarihi süreçteki Selçuklu ve Osmanlı Devletine ev sahipliğindeki rolünden tanıyoruz. Kanuni Sultan Selim’i, Yavuz Sultan Selim’i yetiştiren ve ev sahipliği yapan şehirden bahsediyoruz. Balığın, kuymağın adresinden bahsediyoruz” dedi.

“Dernek başkanlarımızla birlikte çalışarak bu hizmeti halkımıza sunuyoruz”
Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, “Sultangazi Belediyesi olarak bizler ilçemizde faaliyet gösteren yöre derneklerine her yıl olduğu gibi bu yılda festival düzenliyoruz. Bugün de Sultangazi Trabzonlular Derneği’nin her gününde de bir anlamı var. Kuymak Festivali olarak başladı. Sultangazi’de yaşayan tüm komşularımızla Karadenizlilerle bugün beraberiz. Burada belediye bütün imkanlarını ortaya koyarak dernek başkanlarımızla birlikte çalışarak bu hizmeti halkımıza sunuyoruz” şeklinde konuştu.
Vatandaşlar kuymaktan tatmak için sırada beklerken, bazı vatandaşlar ise horon teperek eğlendi.
AdminAdmin

YORUMLAR