ŞEBİN GÜNDEM
HV
22 TEMMUZ Pazartesi 13:36
Advert

Sürücülerin Dikkatine, Giresun’da Hız Tespit Koridorları Faaliyete Geçiyor

Giresun ili sınırları içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulumu tamamlanan Ortalama Hız Tespit (OHT) koridorlarının faaliyete geçeceği tarih açıklandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2024 12:16   Güncelleme : 30-05-2024 12:27
Sürücülerin Dikkatine, Giresun’da Hız Tespit Koridorları Faaliyete Geçiyor

Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Karayolları Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında Hız tespit koridorları sayesinde, trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının azaltılmasının hedeflendiği belirtildi.

Giresun ili sınırları içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulumu tamamlanan Ortalama Hız Tespit (OHT) koridorların 01 Haziran 2024 Cumartesi günü faaliyete başlanacağı belirtilen yazılı açılamada ise şöyle denildi.

“021-2030 yılları arasında trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının %50 oranında azaltılmasını hedefleyen Karayolları Trafik Güvenliği Strateji Belgesi ve Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında ülke genelinde PTS-EDS Projesi ile Ortalama Hız Tespit (OHT) Sistemleri'nin kurulum çalışmaları kapsamında:

Bölge illerimiz olan Artvin, Giresun, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon il sınırları içerisinde kurulum çalışmaları tamamlanmıştır.

Bölge illerimizde kurulumu tamamlanan OHT koridorları ile beraber Giresun ilimiz sınırları içerisinde de Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulumu tamamlanan Ortalama Hız Tespit (OHT) koridorları 01.06.2024 günü faaliyete başlayacaktır.

Koridor: Giresun Merkez Keşap Tüneli girişi/Dereli ilçe yol ayrımında bulunan PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ve Trabzon ili Beşikdüzü ilçe girişinde bulunan PTS (Plaka Tanıma Sistemi) arasında her iki istikamette (Giresun-Beşikdüzü/Beşikdüzü-Giresun) 73 Km 601 m’lik karayolu;

Koridor: Giresun Merkez Erikliman Mahallesi PTS (Plaka Tanıma Sistemi) ve Ordu ili Gülyalı ilçe girişinde bulunan PTS (Plaka Tanıma Sistemi) arasında her iki istikamete (Giresun-Gülyalı/Gülyalı-Giresun) 18 Km 713 m’lik karayolu.

Sürücülerimizin hız limitlerine uyması önemle rica olunur.”

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı