Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
20 MAYIS Cuma 02:55

Tirebolu Dernekler Federasyonu Yeni Başkanını Seçti

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) 7. Olağan Kongresi 23 Ocak 2022 Pazar günü Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Gündem
Giriş Tarihi : 23-01-2022 17:45   Güncelleme : 23-01-2022 18:19
Tirebolu Dernekler Federasyonu Yeni Başkanını Seçti

Tirebolu Dernekler Federasyonu (TİRDEF) 7. Olağan Kongresi 23 Ocak 2022 Pazar günü Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleşti.

TİRDEF Başkanı Necdet Demirel yapmış olduğu açılış konuşmasında 2008 yılından beri Tirebolu Dernekler Federasyonunda görev yapmış tüm emeği geçen yöneticilere teşekkür ederek, dernekçiliğin kurulması kolay, yaşatılması zor bir uğraş olduğunun altını çizdi.

Başkan Necdet Demirel konuşmasının devamında görevi devraldıkları dört yıl sürecinde Federasyon bünyesindeki 18 katılımcı dernek sayısını 26 ya çıkardıklarını, TİRDEF olarak Hem Giresun'un hem de Tirebolu'nun tarihi, kültürel değerlerinin ve turistik güzelliklerinin yaşatılması için yoğun bir gayret gösterdiklerini söyledi.

Başkan Necdet Demirel ayrıca en önemli projelerden biri olan Ankara Haymana'da ki Hüseyin Avni Alparslan anıtının resmi açılışının yapılmasının ve bu konuda emek veren, destek sunan herkese teşekkürlerini ileterek, ayrıca kültürel değerlerin yaşatılması için ekonomik bağımsızlığın önemine değinerek bu zorlu kış gününde Genel Kurula iştirak eden tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Genel Kurul Divan Başkanlığı için verilen önerge doğrultusunda Halit Keskin, Adem Takır ve Recep Karakoç’un seçilmesinin ardından saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Divan Kurulu gündem maddelerinin görüşülmesine geçti. Genel Kurula sunulan tüzük değişikliği önergesi oy çokluğu ile reddedildi.

TİRDEF Genel Kuruluna katılım sağlayan AK Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan ise Genel Kurula hitaben yapmış olduğu selamlama konuşmasından, TİRDEF in köklü bir kuruluş olduğunun altını çizerek, bugüne kadar dernekçilik ve dayanışma ruhu altında bir çok başarılı işe vesile olduğunu belirtti.

Ak Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan ayrıca burada bu soğuk kış gününde gelerek destek veren tüm hemşerilerine teşekkür ederek selamlarını iletti.

Dernek faaliyetleri, denetim kurulu ve disiplin kurulunun raporlarının okunması ve onaylanmasının ardından, seçim maddesine geçildi. Divan Başkanlığına sunulan 3 Başkan adayının teker teker yaptığı konuşmalarda projelerini anlatarak delegelerden destek istediler, konuşmalar sonrası seçimlere geçildi

Kapalı zarf usulü ile yapılan seçimde, Tirebolu Federasyonu 7. Olağan Kongresine mevcut başkan Necdet Demirel'in listesi 41 oy, İbrahim Aydin'in listesi 44 oy, Necati Yilmaz'in listesi ise 28 oy aldı. Bu oylama sonucunda Tirebolu Dernekler Federasyonunda yeni dönem için İbrahim Aydın Genel Kuruldan yetki aldı.

Genel kurula, AK Parti İstanbul milletvekili Hasan Turan, Giresun federasyonu Başkan yardımcısı Ziya Yılmaz, Harşit federasyonu Başkanı Temel Bilecen, Beykoz Giresunlular derneği Başkanı Hayrullah Usta, Bursa Tirebolu derneği Başkanı Bülent Akça, Giresun Medya platformu Başkanı İbrahim Balcıoğlu ile yönetim kurulu ile tarihçi Ayhan Yüksel Öğretim Görevlisi ve Spor yorumcusu Haldun Domac ile delegeler katıldı

GIRESUN MEDYA PLATFORMU

Fofoğraflar : Sadi Toygar

 

1Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
2Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
3Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
4Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
5Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
6Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
7Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
8Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
9Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
10Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
11Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
12Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
13Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
14Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
15Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
16Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
17Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
18Tirebolu Dernekler Federasyonu TİRDEF 7. Olağan Kongre
Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı