Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 10-11-2020 14:59   Güncelleme : 15-11-2020 12:56

TOÇDER Fidanları Toprakla Buluştu

Toprağın Çocukları Ağaçlandırma Derneği (TOÇDER) tarafından düzenlenen kampanya ile temin edilen ağaçlar Şebinkarahisar'da toprakla buluştu.

TOÇDER Fidanları Toprakla Buluştu

Toprağın Çocukları Ağaçlandırma Derneği  (TOÇDER) tarafından düzenlenen kampanya ile temin edilen ağaçlar  Şebinkarahisar'da toprakla buluştu.

TOÇDER Tarafından yapılan açıklamada fidanların, Şebinkarahisar Devlet hastahanesi bahçesine, Ara Güler Caddesine, köy mezarlıklarına, Müftü Mahallesinde bulunan tarihi mezarlık çevresine dikileceği açıklaması yapıldı.

Ara Güler Caddesine Şebinkarahisar Belediyesi ekipleriyle birlikte fidan dikimini gerçekleştiren Belediye Başkanı Şahin Yılancı TOÇDER Başkanı ve emeği geçenlere teşekkür ettiği açıklamasında şöyle dedi.

"Toprağın Çocukları Ağaçlandırma Derneği tarafından temin edilen fidanları toprakla buluşturmaya başladık. Ara Güler Caddesi (Hastane yolu) güzergahına çeşitli türdeki fidanları ekibimiz dikiyor. Ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye olan duyarlılığımızı arttırmak adına güzel bir çalışma oluyor. Özellikle son dönemde ülke genelinde yaşadığımız ve hepimizin içini de yakan orman yangınlarının ardından bu ağaçlandırma seferberliği hepimize moral oldu.  Toprağın Çocukları ve belediyemiz park bahçeler ekibine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."