ŞEBİN GÜNDEM
HV
16 NİSAN Salı 03:17
Advert

TÜGVA Bulancak Yaz Okulları 6 farklı okulda açılacak

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği her yaz olduğu gibi bu yaz tatilinde de Yaz Okulu Çalışmalarına başladı.  1. Sınıftan 8. Sınıf ve mezunlarına kadar öğrenci alımı yapmakta olan TÜGVA Yaz Okulları aynı şekilde öğretici hoca alımları da yapmaktadır.

GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-05-2023 16:32
TÜGVA Bulancak Yaz Okulları 6 farklı okulda açılacak

 

TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “TÜGVA Yaz Okullarımızda yapılacak olan etkinliklerle çocuklarımız; temel dini bilgileri öğrenip, Peygamber Efendimiz ’in (s.a.v.) hayatından beslenecek, Esma-ül Hüsna Ezberleri yapacak, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyacak, Bilgi Yarışmalarında hediyeler kazanacak, spor faaliyetleri ile zinde kalacak, gezi faaliyetleri ile kültürel bilinç kazanacak, zeka ve akıl oyunları oynayacak ve kitap okuma saatinde bilgi birikimlerini artıracaklardır. Kısacası çocuklarımız TÜGVA Yaz Okulunda, hem öğrenecekleri hem de eğlenecekleri bir ortama sahip olacaktır. Dedi.

Toplamda 6 hafta sürecek yaz okulu tamamen ücretsiz olacağını kaydeden Göktekin “Öğrenciler, alanlarında uzman eğitmenler eşliğinde; satranç, futbol, oryantiring, mangala ve bisiklet turu gibi sportif aktivitelerin yanında Kur’an-ı Kerim dersi, ahlak eğitimi, akaid eğitimi, hadis ve siyer dersleriyle oldukça keyifli bir yaz geçireceklerdir.” Dedi. 2023 TÜGVA Yaz Okulları 

Bahçelievler Mah. - SELÇUK BAYRAKTAR BATEM YAZ OKULU
İhsaniye Mah. - FATİH SULTAN MEHMET GAZİ YAZ OKULU
Sanayi Mah. - SULTAN ALPARSLAN İSTİKLAL YAZ OKULU
Acısu Mah. - BEYTÜLMAKDİS İHO YAZ OKULU
Toprak Değirmeni Mah. - ABDULHAMİD HAN ZÜFER YAZ OKULU

Şemsettin Mah. - İBN-İ SİNA YAZ OKULU olmak üzere Bulancak’ın altı farklı noktasında gerçekleştirilecektir. Çocuklarımız ikamet ettikleri mahalleye en yakın okulları tercih edebileceklerdir. Gençlerimiz TÜGVA Bulancak web sayfasından ya da vakıf merkezinden başvuru yapabileceklerdir. 

 

AdminAdmin