Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
20 MAYIS Cuma 04:02

TÜGVA Bulancak’tan Şehit Eren’in kabrine ziyaret

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği gençleri Trabzon’un Maçka ilçesinde, PKK’lı teröristlerce şehit edilen Eren Bülbül’ün kabrini ziyaret etti.

Giresun
Giriş Tarihi : 24-01-2022 16:36   Güncelleme : 24-01-2022 16:36
TÜGVA Bulancak’tan Şehit Eren’in kabrine ziyaret

Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında, 11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün kabrine ziyarette bulunan TÜGVA’lı gençler şehidin annesi Ayşe Bülbül ile görüşerek şehidin kabri başında Kur’an-ı Kerim’ler okuyarak, dualar etti. Ziyarette bulunan TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah GÖKTEKİN “Öncelikle sözün bittiği yerdeyiz. Şehidimizin manevi atmosferini iliklerimize kadar hissediyoruz. Türkiye genelinde vizyona giren ve Bulancak’ta da Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar öncülüğünde 3000’den fazla gence izletilen “Kesişme-İyi ki Varsın Eren” filminden sonra şehidimizi ziyaret etmek isteyen 40 kardeşimizle kabri başında ziyaret etmek istedik. Eren’imizin ne kadar zor şartlarda hayat sürdüğüne şahit olduk. Aracımızla çıkamadığımız 1,5 km yolu 0’a yakın sıcaklıkta yürüdük. Fırtına, tipi ve kar eşliğinde şehidimizin annesi Ayşe teyzemiz ile bir araya gelerek ellerinden öptük, dualarını aldık, birlikte ağladık. Rabbim anamızdan razı olsun. Bir Eren’imizi gitti ama Allah’ın izniyle binlerce Eren yetiştireceğiz inşallah.” dedi.

 

 

“BAŞKAN YAKAR’I AYŞE TEYZE İLE GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞTÜ”

 

Göktekin son olarak Bulancak’ta şehidimizin adını çocuk parkına veren ve 3000’den fazla ortaokul ve liseli genç ile

 

Kesişme-İyi ki Varsın Eren” filmini izleten Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar ile şehidimizin annesi Ayşe Teyze görüntülü görüştü. Ayşe Teyze artık bütün Türkiye’nin anasıdır diyen Başkan Yakar “Erenimizin tüm milletimize tanıtılması, onun yiğitliğini, vatan sevgisini tüm ülkemizi tanıtımı için çalışacağız inşallah. Siz bir Eren feda ettiniz biz binlerce Eren yetiştirmek için çabalayacağız.” dedi.

 

Sebin GündemSebin Gündem