Giresun
Giriş Tarihi : 17-12-2021 15:37   Güncelleme : 17-12-2021 15:43

Türk Bayrağı ve Şehit kanıyla sulanmış toprak Giresun'a ulaştı

Türkiye'nin 80 İline gönderilen Türk Bayrağı ve Şehit kanıyla sulanmış toprak Giresun’a ulaştı. Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun'a gelen görevlileri makamında kabul ederek emanetleri teslim aldı.

Türk Bayrağı ve Şehit kanıyla sulanmış toprak Giresun'a ulaştı

Türkiye’nin 80 İline gönderilen Türk Bayrağı ve Şehit kanıyla sulanmış toprak Giresun’a ulaştı. Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun’a gelen görevlileri makamında kabul ederek emanetleri teslim aldı.

Giresun Valisi Enver Ünlü, "Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri" kapsamında Gaziantep’ten Giresun’a gelen görevlileri Makamında kabul etti.

Gaziantep'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, içerisinde; Giresun, Ordu, Samsun, Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan ve Gümüşhane'nin yer aldığı 8 ili kapsayan grupta yer alan bir öğretmen ve bir öğrenci, 14 Aralık Salı günü Giresun Valiliğine geldi. Yanlarında getirdikleri Türk Bayrağı ve Gaziantep savunması sırasında Şehit kanıyla sulanmış toprağı Giresun Valisi Enver Ünlü ’ye teslim ettiler.

Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından gönderilen Türk Bayrağı ile Şehit kanı ile sulanan toprağı teslim alan Giresun Valisi Ünlü yaptığı paylaşımda “Emanetleri teslim aldık Sayın Valim. 42 ve 47. Gönüllü Alayları bağrından çıkaran bir il olmanın bilinciyle Aziz Şehitlerimizin mukaddes hatıralarına sahip çıkmayı, vatan savunması kadar şerefli bir görev addediyoruz! Kurtuluşunuzun 100. yılı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Gaziantep’in Kurtuluş’unun 100.Yılı etkinlikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınmıştı. Bu kapsamda; Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, 11 grup halinde, her grupta bir öğretmen ve bir öğrenciyle Türkiye’nin 80 İline Şanlı Türk Bayrağı ve Şehit kanıyla sulanmış toprak gönderildi.

Gaziantep’ten 14 Aralık Salı günü hareket eden ve 7'inci Grupta yer alan Gaziantep İli Nizip Sosyal Bilimler Lisesi Tarih Öğretmeni Hasan Yıldırım ve aynı okul öğrencisi Mahmut Dumrul, 14 Aralık tarihinde Giresun, Ordu ve Samsun, 15 Aralık Çarşamba günü Amasya, Tokat, Sivas ve Erzurum, 16 Aralık Perşembe günü Erzincan ve Gümüşhane illerini ziyaret ederek, Gaziantep Valiliğinden teslim aldıkları Türk Bayrağı ve Şehit kanıyla sulanmış toprakları ziyaret etikleri İl Valiliklerine teslim ettiler.