Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 04-11-2018 18:46   Güncelleme : 04-11-2018 18:46

Uğurca Köyü İlkokulu'na Taner Tengir eli değdi

Şebinkarahisar Uğurca Köyü İlkokuluna Kaymakam Taner Tengir'in duyarlı davranarak verdiği talimatla kaloriferle ısıtma sistemi yapıldı.

Uğurca Köyü İlkokulu'na Taner Tengir eli değdi

Şebinkarahisar'da kapanmayan köy okullarından birisinin bulunduğu Uğurca Köyü İlkokulu kış aylarında soba yakılarak ısıtılıyordu. Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir'in köy ziyaretleri kapsamında gittiği Uğurca Köyünde bir takım incelemelerde bulunmuştu.

Uğurca Köyü ilkokulunda yaptığı incelemeler sonucunda sınıfların soba ile ısıtıldığını gördüğünde, kalorifer sisteminin yapılmasının öğrenciler için daha rahat ve sıcak bir ortam oluşturacağını söyleyerek bir an önce yapılması talimatını verdi. Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve Kaymakam Taner Tengir'in birlikte yaptıkları çalışmayla bir hafta gibi bir sürede Uğurca Köyü İlkokuluna kaloriferli ısıtma sistemi yapılarak faaliyete geçirildi.

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Şahin Yılancı'ya, destekleri için sosyal medya hesabından teşekkür ederek şöyle dedi.

"Uğurca İlkokulumuzu Belediye Başkanımız ve Ak Parti İlçe Başkanımız ile birlikte ziyaret ettik. Geçtiğimiz hafta ki ziyaretimde okulun sobalı olduğunu yaklaşan kış öncesi çocuklarımızın üşümemesi için kaloriferli sisteme geçilmesi talimatı vermiştim. Nihayet okul kalorifer sistemine geçti. Çok güzel olmuş daha ferah ve sıcak sınıflar oluşmuş. Öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. Bize destek sağlayan Belediye Başkanımız Sayın Şahin Yılancı Bey’e ayrıca teşekkür ediyorum."

www.sebingundem.com