Giresun
Giriş Tarihi : 16-01-2021 14:09   Güncelleme : 16-01-2021 14:09

Vali Ünlü: Hedefimiz her ilçeye en az bir kadın kooperatifi

Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) proje hazırlıkları değerlendirme toplantısı Giresun Valisi Enver Ünlü başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Ünlü: Hedefimiz her ilçeye en az bir kadın kooperatifi

Kadınların, gençlerin ve engelli vatandaşlarımızın istihdamı ve girişimciliğinin ön plana çıkarılması gerektiğinin önemine vurgu yapan Vali Ünlü, ilimizde büyük değer oluşturan tıbbi aromatik bitki ve yöresel ürünlerin ticarileştirilmesine yönelik projelerin yoğunlukta olmasının da ayrıca memnuniyet verici olduğunu söyledi. Her ilçeye en az bir kadın kooperatifinin kurulmasının özellikle kadın istihdamı ve girişimciliğe büyük ivme kazandıracağını belirten ünlü, SOGEP programın özellikle bu anlamda ilimiz için önemli olduğunu vurguladı.

 

DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ, toplantıda verdiği bilgide programın önceliğinin dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif şekilde katılımının sağlanması, istihdam edilebilirliğin artırılması, sosyal içerme, sosyal girişimcilik ve yenilikçiliğin desteklenmesi ile sosyal sorumluluk uygulamalarının yaygınlaştırılmasının olacağını belirtti.