Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 16-01-2021 00:27   Güncelleme : 16-01-2021 00:56

Yıldıray Öztürk, Şebinkarahisar'da Yapılacak Cami Projesini Anlattı

Balcana Köyü Muhtarı ve Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yıldıray Öztürk, İstanbul’da bir dizi ziyaretlerde bulunarak Cami Projesini anlattı.

Yıldıray Öztürk, Şebinkarahisar'da Yapılacak Cami Projesini Anlattı

Balcana Köyü Muhtarı ve Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yıldıray Öztürk, İstanbul ve Çayırova'da bir dizi ziyaretlerde bulunarak Cami Projesini anlattı.

Jandarma karakolu, Sağlık Ocağı, Tarım Kredi Kooperatifi, Fırın, Kahvehane, Bakkal, Nalbur, Köy Konağı ve Cuma günleri kurulan pazarı ile Şebinkarahisar Alucra yolu üzerinde 14 Köyün merkezi konumunda olan Kısık mevkiine Cami yapılması için çalışma başlatıldı.

Balcana Köyü Muhtarı ve Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yıldıray Öztürk, beraberinde Başkan Yardımcısı Erdal Öztürk ve Dernek üyesi Ahmet Gül ile birlikte İstanbul ve Çayırova'da bulunan Belediye Başkanlarını, Şebinkarahisar Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanlarını, Siyasetçi ve İşadamlarına bir dizi ziyarette bulundu. 14 Köyün buluşma noktası Balcana Köyü Kısık mevkiine yapılacak Cami inşaatı ile ilgili bilgi vererek görüş ve önerilerini dinledi.

İstanbul’da yapılan ziretlerle ilgili Yıldıray Öztürk, Şebingündem Haber’e açıklamada bulundu.

“Yapacağımız Cami inşaatının hafriyat işini tamamladık. 500 Metrekare olarak düşünülen Cami projemiz ise hazırlanıyor. Nasip olursa hava şartlarının uygun olması halinde Mart ayı veya Nisan başında temelini atmış olacağız. İnşaatına başlamadan önce İstanbul’da bulunan hemşehrilerimizin bu konudaki görüşlerini ve desteklerini almak bizim için çok önemliydi. Bu sebeple Dernek başkan yardımcımız ve üyemiz ile bir heyet oluşturup. İstanbul’a geldik. Belediye Başkanlarımızı, Şebinkarahisar’ı temsil eden Sivil Toplum Kuruluşlarımızın Başkanlarını, İşadamlarımızı ve siyasi partilerde görev almış siyasetçilerimizi ziyaret ederek istişarelerde bulunduk. Kendilerine verdikleri samimi destek, öneri ve gösterdikleri ilgi için sizlerin vasıtasıyla birkez daha çok teşekkür ediyorum.

Yapılacak Caminin Şebinkarahisar Alucra yolu üzerinde olması, 14 Köyün merkezi ve Cuma günleri kurulan pazarı ile adeta toplanma yeri olduğundan böyle bir Camiye acilen ihtiyacımız bulunmaktadır. Camimizin projesi ve görselleri hazırlandığında, sosyal medya hesaplarımızdan paylaşacağız. Hemşehrilerimizi sürekli yaptığımız çalışmalar konusunda bilgilendireceğiz. Ayrıca İstanbul ziyaretlerimiz aralıklarla devam edecek. Bizler bir hayır için yola çıktık. Bu hayrı hemşehrilerimizle  birlikte yapacağız. Cami inşaatımıza başlarken önce Allaha ve sonra tüm hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği olarak tüm hayırsever hemşehrilerimizin desteğini bekliyoruz. Ayrıca İstanbul’da bulunduğumuz süre içerisinde bizlere yaptığımız ziyaretlerimize katılarak mihmandarlık yapan hemşerilerimizede ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Bağış ve yardımda bulunmak için aşağıda bulunan telefondan irtibat kurabilir ve hesap numarasına bağışta bulunabilirler.

İrtibat:

Dernek Başkanı Yıldıray Öztürk Tel: 0535 574 90 02

Banka Hesap No:

Balcana Köyü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği

Şebinkarahisar Ziraat Bankası İBAN: TR66 0001 0001 2695 9709 0650 01