Giresun
Giriş Tarihi : 28-10-2021 20:48   Güncelleme : 28-10-2021 21:12

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Av. Kadir Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı

Türk Milleti’nin bağımsızlığını her şeyin üzerinde tuttuğunu ve vatanı için bedel ödemekten asla çekinmediği ifade eden AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Av. Kadir Aydın; “Aziz Milletimiz büyük mücadeleler ile tarih sahnesinde her daim varlığını göstermiştir. Bugün hür ve bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar için ecdadımıza olan minnet borcumuzu asla unutmayacağız. Büyük Millet Meclisimiz bundan 98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesiyle Cumhuriyeti ilan etmiş, milletimizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda en önemli adımı atmıştır.

 

 

 

En büyük temennimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı olan 2023 yılında bugünden daha büyük bir coşku ve iftiharla; birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde bu anlamlı günü kutlamak olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin ilanının 98. yılında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın kazanılması ve devletimizin kuruluşu için mücadele veren kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!” dedi.