Haber
Giriş Tarihi : 16-12-2018 20:00   Güncelleme : 17-12-2018 09:48

Alucra Vakfı Baba'ya Emanet

Alucra Eğitim ve Kültür Vakfı, 16 Aralık 2018 Pazar günü İBB Çırpıcı Sosyal Tesislerinde Olağan Genel Kurulunda yeni başkanını seçti.

Alucra Vakfı Baba'ya Emanet

Alucra Eğitim ve Kültür Vakfının 16 Aralık 2018 Pazar günü İBB Çırpıcı Sosyal Tesislerinde yapılan Olağan Genel Kurulunda, Alucra Vakfının yeni başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin seçimi yapıldı.

Merkezi İstanbul'da bulunan Alucra Eğitim ve Kültür Vakfı yeni yönetim kurulu seçimi için İBB Çırpıcı Sosyal Tesislerinde vakıf mütevelli üyeleri sandık başına gitti.

Süleyman Baba ve Soner Seferoğlu aday olduklarını açıklayarak yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında projelerini açıklayarak vakıf üyelerinden destek istediler.

Kongrede protokol ve Vakıf faaliyetleri hakkında yapılan konuşmaların sonunda gündemin seçim maddesine geçilerek tüzük gereği kapalı zarf usulü ile oylama yapıldı. Geçerli oyların 282'sini alan Süleyman Baba ve yönetim kurulu listesi seçimi kazandı. Diğer aday Soner Seferoğlu'nun listesi ise 171 oyda kaldı.

Seçim sonucunda her iki adaydan birlik ve beraberlik mesajı verildi

Sonuçların açıklanmasından sonra, Alucra Eğitim ve Kültür Vakfının yeni başkanı Süleyman Baba, Soner Seferoğlu ile birlikte el ele vererek birlikte teşekkür konuşması yaptılar. Süleyman Baba kazananın Alucra olduğunu ifade ederek yaptığı konuşmasında "Bu seçim Süleyman Baba, Soner Seferoğlu meselesi değil, bu mesele Alucra vakfımızı daha ileriye götürme meselesidir. Bu günkü hizmet yarışında emek veren Soner kardeşime ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Değerli vakitlerini ayırıp buraya gelerek bizlere destek veren tüm delege ve misafirlerimize teşekkür ediyorum. Kazanan Alucra olsun diyorum." diyerek sözlerini tamamladı. Soner Seferoğlu ise konuşmasında kendilerine destek destek veren herkese teşekkür ederek, "Alucra'mız için bundan sonra en güzeli olmasını temenni ediyor, seçimi kazanan yeni yönetimin her zaman yanında olacağız" diyerek sözlerini tamamladı.

Alucra Vakfının Yeni Yönetim Kurulu

Süleyman Baba, İbrahim Tepe, Selami Sivritepe, Mustafa Yurtsever, Ali Rıza Yakupoğlu, Salim Kuzyurt, Fatih Urkaç, Adnan Saatçi, Adnan Kaya, Erdal Aşkın, Yaşar Uran, Arif Dede, İlhami Konukçu, Cem Ekiz, Fatih Demirağ.

Süleyman Baba Kimdir

1970 Alucra doğumlu olan Süleyman Baba, ilk,orta ve lise tahsilini İstanbul’da farklı okullarda bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra İstanbul Üniversitesi MBA(Management Business Administration) programını bitirdikten sonra çalışma hayatına başlamıştır. Birçok STK’da çeşitli görevlerde bulunmuş olan Süleyman Baba, halen İstanbul Ticaret Odası Komite Başkan Yardımcılığı, Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Zücder Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürmektedir. İş hayatında ulusal ve uluslararası arenada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekte olan bir markanın sahibi olan Süleyman Baba, İngilizce bilmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com