İlçeler
Giriş Tarihi : 11-09-2021 23:38   Güncelleme : 12-09-2021 11:54

Alucra’ya nasıl gidilir? Alucra nerede?

Alucra’ya nasıl gidilir? Alucra yol tarifi? Alucra kaç kilometre? Alucra’ya nasıl ulaşabilirim?

Alucra’ya nasıl gidilir? Alucra nerede?

Alucra’ya nasıl gidilir? Alucra yol tarifi? Alucra kaç kilometre? Alucra’ya nasıl ulaşabilirim?

Giresun’un ilçesi olan Alucra, Giresun’un yerleşim yerlerinden biridir. Alucra İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.138 km2’dir. Alucra ilçesinin rakımı ise 1.477 m olarak hesaplanmıştır. Alucra ilinin Kuzeyinde Yağlıdere ve Güce, doğusunda ise Gümüşhane, batısında Şebinkarahisar, Güneyinde ise Çamoluk ilçeleri bulunmaktadır. Alucra ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Alucra İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Alucra ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.253 nüfusa sahiptir.

Alucra’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Alucra’ya gelebilirsiniz. Alucra karayolu ile Giresun şehir merkezine 150 km, İstanbul’a yaklaşık 994 km, Ankara’ya yaklaşık 622 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.346 km uzaklıktadır.

Hava yolu ile Ordu – Giresun Havalimanı veya Trabzon Havalimanına gelebilir buradan günlük toplu ulaşım araçları ile ilçeye ulaşabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.