Teknoloji
Giriş Tarihi : 26-10-2021 13:52   Güncelleme : 27-10-2021 02:31

Amazon çalışanları, ödeme tutarsızlıklarını ve insan kaynakları hatalarını hatırlıyor

Jeff Bezos'a gönderilen bir e-posta, Amazon'un izinleri nasıl ele aldığına dair bir iç soruşturma başlattı. Çalışan ifadeleri, Washington eyalet başsavcısının çalışanın feshini "başarısızlık" ve eyalet yasalarını ihlal eden bir misilleme olarak adlandırdığı bir davayı içeriyor.

Amazon çalışanları, ödeme tutarsızlıklarını ve insan kaynakları hatalarını hatırlıyor

Bir Amazon depo çalışanından Jeff Bezos'a gönderilen bir e-posta, The New York Times'a göre e-ticaret devinin 1,3 milyon çalışanını destekleme konusunda geride kaldığını tespit eden bir iç soruşturma başlattı.

İşlev bozukluğuna ek olarak, Amazon ekibinin kendi ülkesindeki gibi yerel yasalara uyum sağlayacak herhangi bir politikası yoktu. . Washington eyaletinin aile içi şiddet mağdurlarının yasal koruması kapsamında ücretsiz izin başvurusunda bulunan bir çalışan, son teslim tarihlerini kaçırdığı için şirketten feshedildi. NYT'ye göre, davasını üstlenen Washington eyaleti başsavcısı, fesihini “başarısızlık” ve eyalet yasalarını ihlal eden bir misilleme olarak nitelendirdi.

 

Şimdi New York Times makalesini okuyabilirsiniz. Amazon'un tüketici deneyimine ve teknolojisine olan ilgisinin, makineyi çalışır durumda tutan çalışanları kapsamadığını size hatırlatacaktır.