Haber
Giriş Tarihi : 13-01-2020 21:19   Güncelleme : 14-01-2020 09:34

Av. Ali Yaşar Yücel Güven Tazeledi

Ankara Şebinkarahisar ve Çevresi Kalkınma, Dayanışma ve Kültür Vakfı 26. Olağan Genel Kurulu 12 Ocak 2019 Pazar günü Vakıf merkezinde yapıldı.

Av. Ali Yaşar Yücel Güven Tazeledi

Ankara Şebinkarahisar ve Çevresi Kalkınma, Dayanışma ve Kültür Vakfı 26. Olağan Genel Kurulu 12 Ocak 2019 Pazar günü Vakıf merkezinde yapıldı.

Divan Başkanlığını Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer’in yaptığı Ankara Şebinkarahisar ve Çevresi Kalkınma, Dayanışma ve Kültür Vakfının seçimli Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Şebinkarahisar STK’larının ve Vakıf üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği genel kurulda, Divan Kurulunun oluşturulması, saygı duruşu Yönetim ve Denetim kurullarının faaliyet ve raporlarının okunup görüşülmesinden sonra, raporlar genel kurul üyeleri tarafından ayrı ayrı ibra edildi.

2020 Yılı bilanço, bütçe ve diğer gündem maddelerinin görüşmelerinin ardından yeni yönetim kurulu seçimi yapıldı. Tek liste halinde yapılan kongre sonunda, Vakıf Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel yeniden başkanlığa seçilerek güven tazelemiş oldu.

Şebinkarahisar ve Çevresi Kalkınma, Dayanışma ve Kültür Vakfı 26. Olağan Genel Kuruluna katılan protokol ve İstanbul’da faaliyette bulunan STK Başkanları birer konuşma yaparak, yeni yönetime ve vakıf çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Genel Kurul sonrasında Öğrencilere eğitim desteği sağlayan hayırseverlere teşekkür plaketi ve belgesi verildi. Tüm STK temsilcileriyle birlikte Kültürel çalışmalar ve yöreye yönelik tarım, hayvancılık, turizm çalışmaları hakkında bilgilerin verildiği toplantı yapıldı.

Ankara Şebinkarahisar ve Çevresi Kalkınma, Dayanışma ve Kültür Vakfı Genel Kurul sonucunda, Başkanlığa Av. Ali Yaşar Yücel, Başkan Yardımcılığına Zafer Gürçay, Genel Sekreterliğe Ersin Tufan Yalvaç, Muhasip üyeliğe ise Barış Silay seçildi.

Genel Kuruluna, Ankara Ticaret İl Müdürü Yavuz Karaer, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan ve Yönetim Kurulu, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek ve Yönetim Kurulu, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Altan Güneş ve Yönetim Kurulu, Alucralılar Derneği Başkanı Ferhat Seferoğlu ve Yönetim Kurulu, Tüm Karadeniz İlleri Derneği Genel Başkanı Osman Işık, Giresun İl ve İlçeleri Derneklerini temsilen Yönetim Kurulu üyeleri Bilal Doma ve Kenan Paltun, Ankara Giresunlular Platformunu temsilen Ahmet Ortak ve Vakıf üyeleri katıldı.

www.sebingundem.com