Haber
Giriş Tarihi : 13-01-2020 21:29   Güncelleme : 14-01-2020 09:36

Giresun Medya Platformunda Görev Değişimi

Başkan Sadi Toygar, Giresun Medya Platformu bayrağını başkan vekiline devretti.

Giresun Medya Platformunda Görev Değişimi

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinin ev sahipliğinde yapılan kahvaltılı toplantıda Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar, görevini başkan vekili İbrahim Balcıoğlu’na devretti.

Giresun Medya Platformu genel kurul öncesi düzenlediği kahvaltılı toplantıda Başkan Sadi Toygar aday olmayacağını açıkladı. Tek adayın olduğu genel kurul toplantısında oybirliği ile İbrahim Balcıoğlu başkan seçildi.

Başkan Toygar yaptığı konuşmasında, “2007 Yılında kurulmuş olan Giresun Medya Platformunda 5 yıl üstlendiğim görevimi devretme zamanı geldi. Hizmet bayrağını gönül rahatlığı ile teslim etmekten gurur duyuyorum. Medya Platformu çatısı altında görev alan tüm arkadaşlarımızla birlikte başarılı faaliyetler yürüttük. Giresun’a birçok hizmetin gelmesine öncü olduk. Tüm STK’larımızın yanında yer alarak onların sesi ve adeta hafızası olduk” diyerek sözlerine devam eden Toygar; Giresun camiasına yakışacak bir şekilde hizmet etmeye çalıştıklarını, sivil toplum kuruluşlarının en büyük destekçisi olduklarını ve bu hizmeti yaparken de gönüllülük esasına göre faaliyet yaptıklarını belirtti.

İki dönem yaptığı başkanlık görevini İbrahim Balcıoğlu’na devretmekten duyduğu mutluluğu ifade eden başkan Toygar, “Yeni Başkanımız İbrahim Balcıoğlu ve yönetimine görevlerinde başarılar dilerim. Her zaman yanınızda olacağım ve çalışmalarınızda desteklerimi esirgemeyeceğimi bilmenizi isterim.” dedi.

Başkan İbrahim Balcıoğlu ise yaptığı konuşmasında,“ Giresun Medya Platformu (GİRMEP) bir aile. Bizler birlik ve beraberlik içinde, İstanbul, Giresun ve diğer medya kuruluşları ve STK’larla hizmet amaçlı  bir yol izleyeceğiz. Medya Platformu kurucu başkanı Ali Şükrü Kara ile başlayıp, bayrağı teslim aldığım başkan Sadi Toygar’a bu güne kadar yaptıkları hizmetler için teşekkür ediyorum. Hep birlikte yine topluma hizmet etmek için büyük gayret sarf edeceğiz. Toplantımıza katılan ve destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların sonunda, Giresun Medya Platformunun yeni başkanı İbrahim Balcıoğlu ve kurucu başkan Ali Şükrü Kara tarafından  Başkan Sadi Toygar’a onur plaketi verildi.

GİRMEP Genel kuruluna, Sadi Toygar, Yahya İpek, İbrahim Balcıoğlu, Ali Şükrü Kara, Ali Kaplan, Kazım Karaçoban, Şaban Kutlu, Ethem Bakar, İbrahim Cirit, Hüseyin Şenel Odacı, Adem Tahmaz, Selim Dolu, Halil Derya, Metin Ruşen, Aydın Kömürcü, Remzi Gömürlü, Ahmet Gedik ve Tülay Dolu katıldı.

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com