Haber
Giriş Tarihi : 04-11-2018 12:33   Güncelleme : 04-11-2018 17:41

Başkan İşcan, Şebinkarahisar'a hizmet götürme çabalarımız devam edecek

İstanbul Şebinkarahisar Vakfının Levent Nispetiye Mahallesi Levent İş Merkezinde bulunan merkez binası, tamamlanan tadilat çalışmalarının ardından yeniden hizmete açıldı.

Başkan İşcan, Şebinkarahisar'a hizmet götürme çabalarımız devam edecek

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Merkez binasının yeniden hizmete açılması dolayısı ile düzenlenen açılış töreninde Vakıf başkanı Avni İşcan bir konuşma yaptı. Konuşmasına "Tarihin, Medeniyetin, kültürün ve hoş görünün merkezi olan Şebinkarahisar'ın İstanbul'daki evine hoş geldiniz" diye başlayıp sözlerine şöyle devam etti.

"Yarım asır önce hayal kurarak birlikte çalışma arzusu ile temelini attıkları Sivil Toplum Kuruluşlarımızın yönetici ve çalışanlarının ayak izlerini takip ederek, 1998 yılında İstanbul Şebinkarahisar Vakfımızı kurduk.

"Şükrü Genç'e teşekkür ediyoruz"

Vakfımızın gelişimine yakından bakmak ve vakfımızın yolculuğuna eşlik ederek onu zenginleştiren hemşehrilerimizi onurlandırmak için hep birlikteyiz." diyerek sözlerine devam eden Avni İşcan, "Mülkiyeti vakfımıza ait olan binamızın tadilatını gerçekleştiren içimizden biri değerli hemşehrimiz Sarıyer başkanımız Sayın Şükrü Genç'e teşekkür ediyoruz." dedi.

"Yüzlerce kişi bu çatı altında kendi hikayesini yarattı"

Başkan İşcan, "Kurulduğundan bu güne kadar Vakfımızın kapısından giren yüzlerce kişi bu çatı altında kendi hikayesini yarattı. Bu hikayeleri okurken, var olan sorunlarımızı içimizdeki gücü çıkararak çözmeyi, güvensizlik duygularımızı yok ederek daha iyiyi aramak için dünyaya açılmayı ve her zaman yenilenmek olan felsefemizin sizler içinde ilham kaynağı olmasını dileriz.

Sivil Toplum Kuruluşlarımızın sermayesi insandır. Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşlarının öncü olma vizyonu bizleri daima yenidünyalara taşıyacağına inancımız sonsuzdur. Bu anlamlı yolculuğumuzda bizlere eşlik eden herkese teşekkür ederiz." dedi.

"Şebinkarahisar'a hizmet götürme çabalarımız devam edecektir"

Vakıf çalışmalarına konuşmasında yer veren başkan Avni İşcan, "Vakfımız, kurumsal sosyal sorumluluk bilici ile Orman bakanlığı, Ordu Ziraat Fakültesi ve Vakfımızın ortak girişimi ile Şebinkarahisar'da 100 dönümlük arazi üzerinde 1500 adet ceviz fidanını toprakla buluşturduk.  Benze projelerle Şebinkarahisar'a hizmet götürme çabalarımız devam edecektir. Özelde Şebinkarahisar'a genelde ülke ekonomisine katkı sağlayarak, bireysel değil toplumsal fayda odaklı projeler yöremizi ve ülkemizi zenginleştirecektir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına açılışımıza gelerek bizleri onurlandırdınız teşekkür ederiz." diyerek sözlerini tamamladı.

Hüseyin Şenel Odacı

www.sebingundem.com