Haber
Giriş Tarihi : 25-08-2018 22:46   Güncelleme : 25-08-2018 23:00

Bayram Tatili bitti eve dönüşler başladı aman dikkat

Dokuz günlük Kurban bayramı tatilinin sona ermesiyle birlikte, bayramın son gününden itibaren eve dönüşler başladı.

Bayram Tatili bitti eve dönüşler başladı aman dikkat

Anadolu otoyolunun Adapazarı mevkiinden itibaren yoğun araç trafiği oluşturmaya başladı.

Bayram tatilini memleketlerinde veya tatil beldelerinde geçirmek için İstanbul'dan araçlarıyla birlikte yola çıkan tatilcilerin dönüş yoluna geçmesiyle birlikte, Anadolu otoyolunda uzun araç kuyrukları oluşmaya başladı.

9 günlük bayram tatilinin son gününe kalmak istemeyenlerin dönüşü Kurban Bayramı’nın 4. gününden başlayan eve dönüş yolculuğu Anadolu oto yolunda ve Kuzey ege oto yolunda yoğunluk oluşturdu. Araçlarıyla İstanbul yönüne dönüşe geçen tatilciler nedeniyle dün akşam saatlerinde Kocaeli'nde başlayan yoğunluk, sabah saatlerinde azalırken öğlen saatlerinde tekrar artmaya başladı.

Yetkililer,  dönüş yoluna geçen araç sürücülerinin araç kullanırken trafik kurallarına mutlaka uymalarını, aşırı hız ve emniyet şeridi ihlali yapmamalarını, uykusuz ve yorgun olarak araç kullanmamaları konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Zorunlu olmadıkça gece yolculuğu yapılmamasını, yolculuğun son 50 kilometresinin çok önemli olduğunu dikkat dağınıklığı sebebiyle kazaların olabileceğini söyleyerek, yolculuk süresince ön ve arka tarafta oturanların mutlaka emniyet kemerlerini takmalarının gerektiğini belirtiyorlar. Uzun yolculuklarda en fazla 300 KM sonra mola verilmesi, yolculuk süresince süt, ayran ve yoğurt gibi ürünlerin tüketilmemesi konusunda uyarılarda bulundular.