Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 10-12-2018 23:06   Güncelleme : 11-12-2018 09:13

Belediye Başkan Aday Adayları Belli Olmaya Başladı

Şebinkarahisar'da bulunan siyasi partilerin belediye başkanlığı için aday adayları belli olmaya başladı.

Belediye Başkan Aday Adayları Belli Olmaya Başladı

Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Bölük görevinden istifa ederek 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisinden Şebinkarahisar Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. 

Murat Bölük adaylık başvurusunu İlçe Başkanı Sait Yeğen ve İşadamı Serkan Hancı ile birlikte Ankara'ya giderek Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde yaptı. 

MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Sait Yeğen, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir görüşme yaparak ilçe sorunlarını gündeme getirdi. Sağlık Meslek Yüksek Okulu kurulması, mevcut iki bölüme ilave olarak, Ortez protez, (organ kaybı durumunda yapay organların (protezlerin) ya da herhangi bir nedenle desteklenmesi, korunması ve düzeltilmesi gereken vücut kısımlarına uygulanan yardımcı cihazların yapımı konularında çalışacak sağlık personeli yetiştirme eğitimi) evde hasta sağlık hizmetleri ve eczane hizmetleri bölümü açılması. Ekosistemin, biyo çeşitliliğin ve insan sağlının korunması için çöp transfer istasyonu,  Kaplıca-Alternatif sağlık turizm yatırımı ve Şebinkarahisar'a doğalgazın getirilmesi konusunda taleplerin dile getirildiği dosyayı Devlet Bahçeli'ye teslim etti.

2019 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Şebinkarahisar belediye başkanlığı için aday adayı olan Murat Bölük bir açıklama yaparak şöyle dedi.

Başkanlığını yürüttüğüm Esnaf ve Sanatkarlar Odasından istifa ederek, Milliyetçi Hareket Partisinden Şebinkarahisar Belediye Başkanlığına aday adayı oldum. Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi üyesi olarak 2004-2009 yılları arasında 5 yıl MHP belediye meclis üyeliği yaptım. 2010-2018 yılları arasında 8 yıl Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı’nı yürüttüm.

Ülkemizin geçtiği bu önemli süreçte, ilçemizin yaşadığı sorunların MHP kadrolarında çözüm bulacağını düşündüğümden, son on yılda birikmiş olan; nüfusun düşmesi, yatırım eksikliği, işsizlik, eğitim, sağlık, ulaşım ve alt yapı sorunlarını tekrar belediye başkanlığı emanetinin Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarına teslim edildiği takdirde çözüm bulacağını, bu şerefli emaneti şahsıma layık görüldüğü takdirde, hiçbir vatandaşıma ayrım yapmadan, kimseyi siyasi görüşünden dolayı ötelemeden, birlik ve beraberlik içerisinde el birliği ile ilçemizin sorunlarına çözüm bulacağımıza inanıyorum.

Tüm Şebinkarahisar halkını saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Rabbim bizleri baş koyduğumuz bu kutsal davada muzaffer eylesin.

Murat Bölük

MHP Şebinkarahisar Belediye Başkan Aday Adayı