Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 03:47

Çevre Haftası kutlamaları kapsamında çevre temizliği etkinliği yapıldı

Çevre Haftası etkinlikleri, 1- 7 Haziran 2022 tarihleri arasında tüm illerde ve ilçelerde düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

Çevre
Giriş Tarihi : 05-06-2022 22:12
Çevre Haftası kutlamaları kapsamında çevre temizliği etkinliği yapıldı

Çevre Haftası etkinlikleri, 1- 7 Haziran 2022 tarihleri arasında tüm illerde ve ilçelerde düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

Cumhurbaşkanlığının 2022/3 sayılı "Türkiye Çevre Haftası Genelgesi" gereğince 1- 7 Haziran 2022 tarihleri arasında kutlanan Çevre Haftası etkinlikleri, Giresun ve ilçelerinde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek kutlanıyor.

Çevre bilincinin artırılması amacıyla Giresun Valiliği himayesinde düzenlenen etkinliklerin daha katılımcı bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla 4 Haziran Cumartesi günü Kulakkaya Yaylası Ağaçbaşı Tabiat Parkında çevre temizliği yapıldı. Ağaçbaşı Tabiat Parkı içerisinde etrafa atılan çöpler toplandı.

Giresun Valisi Enver Ünlü etkinlikle ilgili yaptığı paylaşımda; “Sıfır Atık, güzel gelecek! Bir damla suyumuz, tek karış toprağımız ve şanlı bayrağımızın dalgalandığı gökyüzümüz için atacağımız her adım çok önemli. Tasarruf, temiz kullanma, doğaya saygı hepimize yakışır. Doğaya sevgimizi bırakalım, atıklarımızı değil! Kurum personellerimiz, STK'larımız, gönüllerimiz, vatandaşlarımız ve Sıfır Atık bilinciyle büyüyen çocuk ve gençlerimizle el ele vererek güzel yaylamızı atıklardan arındırdık” dedi.

Giresun Valisi Enver Ünlü’nün ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe, İl Jandarma Komutanlığı, Orman Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Giresun Şube Müdürlüğü, Yavuz Kemal Ortaokulu, AFAD Gönüllüleri, izci kulübü, İHH Vakfı başta olmak üzere STK’lardan oluşan 235 kişilik gruplar da katıldı.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı