Yaşam
Giriş Tarihi : 04-09-2021 10:33   Güncelleme : 04-09-2021 13:18

Dabanoğlu Ali Öztürk (Ali Usta) hayata veda etti

Altınçevre Köyü Dabanoğlu Mahallesinden Ali Öztürk (Ali Usta ) vefat etti. Ali Öztürk'ün kameralara yansıyan son görüntüsü.

Dabanoğlu Ali Öztürk (Ali Usta) hayata veda etti

Altınçevre Köyü Dabanoğlu Mahallesinden Ali Öztürk (Ali Usta ) vefat etti.

Yıllarca İstanbul’da İnşaat ustalığı ve kalfalık yaparak emekli olan Ali Öztürk, Altınçevre Köyü Dabanoğlu mahallesinde bulunan evinde vefat etti.

 

Emekli olduktan sonra yaz aylarını Şebinkarahisar’da geçiren ancak, ülkemizi ve dünyayı etkisine alan salgın hastalık dolayısı ile memleketi Şebinkarahisar’dan dönüş yapmayan Ali Öztürk, Altınçevre Köyünde de boş durmadı. Kış aylarını evlerde kullanılan mutfak eşyaları yaparak geçirdi. Yaz aylarında ise yaban hayvanların ve yaylalarda bulunan hayvanların su ihtiyaçlarını gidermeleri için ormanlara ve yol güzergahlarına hayır çeşmeleri yaptırdı. Kuşların yuva yapmaları için kuş evleri yaptı. Kısacası doğasever, boş durmayı sevmeyen çevresine faydalı olmayı seven, çevresinde sevilen, herkesin Ali abisi iyi kalpli bir insandı.

 

 

Merhum Ali Öztürk’ün cenazesi 05.09.2021 Pazar günü Altınçevre Köyü Dabanoğlu mahallesinde Öğlen namazından sonra toprağa verilecek.

Allah rahmet eylesin.