İlçeler
Giriş Tarihi : 23-08-2020 12:03   Güncelleme : 23-08-2020 12:14

Dereli ilçesinde hasar çok büyük

Giresun'da etkili olan sağanak yağış sonrasında oluşan sel Dereli ilçesinin cadde ve sokaklarını adeta nehir yatağına çevirdi.

Dereli ilçesinde hasar çok büyük

Giresun’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle dün gece taşan Aksu Deresi, Dereli ilçesinin cadde ve sokaklarını adeta nehre çevirirken, selden geriye bu sabah araba ve çamur yığınları kaldı.

Aksu Deresi'nin taşmasıyla cadde ve sokaklar adeta nehre döndü. Taşkının şiddetinin artması nedeniyle yol kenarlarında park halindeki araçlar sele kapıldı. İşyerlerinde yaklaşık 2 metreye kadar su baskınları yaşandı. Gece boyunca selin etkili olduğu ilçede gün ağarınca selin geriye bıraktığı moloz, taş, odun ve sürüklediği araçlar ile balçık kaldı. Dereli ilçesinde hasar çok büyük.

Giresun'da incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte bölgede bulunan Giresunlu hemşehrimiz İstanbul Milletvekili Hasan Turan yaptığı açıklamada şöyle dedi.

"Giresun’da yaşadığımız yağış felaketinin acı yüzü gündüz daha net ortaya çıkıyor. Ne yazık ki can kayıplarımız var. Arama-kurtarma çalışmalarımız devam ediyor. Devletimiz bütün imkanlarıyla, belediyelerimiz, kamu kurumlarımız, AFAD, milletvekillerimiz ve bakanlarımızla bölgedeyiz.

Yaşanan felaketin acı bilançosu gün ağarınca ortaya çıktı. Başta Dereli ve Yağlıdere olmak üzere birçok yerde maddi hasar bırakan sel ne yazık ki canlarımızı da aldı. Sayın Bakanımız Süleyman Soylu ve arkadaşlarımızla bölgedeki incelemelere devam ediyoruz. Bütün yaraları saracağız.

Giresun son yılların en çok yağışına maruz kaldı. Dereler taştı, yollar ve caddeler selin getirdiği molozlarla doldu, birçok araç kmlerce sürüklendi.  Şu ana kadar 4 vatandaşımızın cansız bedenine ulaşıldı. Halen 11 kişi kayıp. İnşallah kayıplarımıza canlı ulaşırız." dedi.