Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
30 HAZİRAN Perşembe 03:50

Dünya Kadınlar Günü Giresun’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Giresun Valisi Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi'nin de katılımıyla, Atatürk Meydanında düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yaşam
Giriş Tarihi : 08-03-2022 17:32   Güncelleme : 08-03-2022 17:35
Dünya Kadınlar Günü Giresun’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Giresun Valisi Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi'nin de katılımıyla, Atatürk Meydanı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında; Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) Müdürlüğü ve Giresun Belediyesi ile birlikte hazırlanmış olan ‘Geçmişten Günümüze Giresun Kadını’ isimli fotoğraf sergisi açıldı.

Alanda Giresun ve ilçelerinde kadın girişimcilerin kurduğu, Giresun Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Çavuşoğlu Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kovanlık Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Piraziz Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Tamzara Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Ortakbahçe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatiflerinde kadınların üretim yaptıkları ürünlerin sergilendiği “Tanıtım Stantları” açıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı kurslarda, kadın kursiyerler tarafından hazırlanan ürünlerin bulunduğu bir sergi de etkinlik alanında yer aldı. İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve ŞÖNİM Müdürlüğü tarafından sergi alanında ziyaretçilere ‘KADES ve Alo 183’ün tanıtımı yapıldı.

Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi ile Giresun Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu ve eşi Meryem Şenlikoğlu Hanımefendi de alanda yer alan sergileri ve Stantları gezerek, meydanda bulunan kadınlara karanfil dağıtarak 8 Mart Kadınlar Gününü kutladı.

Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliklerin akabinde Vali Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Giresun Gazi Caddesinde bulunan kadın esnaflar ziyaret ederek, 8 Mart Kadınlar Gününü kutlayıp karanfil dağıttı.

 

Kutlama programına; Vali Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Giresun Belediye Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu ve eşi Meryem Şenlikoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fethi Elmas, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım, kurum amirleri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı