Giresun
Giriş Tarihi : 26-08-2020 15:08   Güncelleme : 26-08-2020 15:17

Felaketin izlerini el ele vererek aşacağız

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Yaşanan felaketin etkilerini elele vererek aşacağız. Devletimiz tüm yaraları saracak güçtedir” dedi.

Felaketin izlerini el ele vererek aşacağız

Giresun genelinde, hafta sonu yaşanan şiddetli yağışlar ve oluşan sel afeti; başta Dereli ilçesi olmak üzere, birçok ilçe ve belde merkezinde ağır hasarlara sebep oldu. Yaşanan afetin görülmemiş boyutta olduğunu söyleyen Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Yaşanan felaketin etkilerini elele vererek aşacağız. Devletimiz tüm yaraları saracak güçtedir” dedi.

Dereli, Duroğlu, Yağlıdere’deydik

Yaşanan afetin ilk anlarından itibaren, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatıyla teyakkuz haline geçen Bulancak belediyesinin tüm birimleri harekete geçerek çevre ilçe ve belde belediyelerine takviyede bulundular. İlk etapta Dereli’ye iki kamyon su ve 5 bin ekmek gönderilirken, sel sonucu oluşan yıkımların ve molozların kaldırılması için 3 kamyon ve 12 kişilik personelle takviye yapıldı.

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Yağlıdere’ye bir adet kazıcı yükleyici JSB iş makinesi ve 3 adet kamyon gönderilirken, İtfaiye Müdürlüğü tarafından gönderilen 1 adet arasöz ve Bulaski Müdürlüğü tarafından gönderilen 1 adet vidanjörle Duroğlu ve Dereli’de yıkama ve temizleme çalışmaları yapıldı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri Dereli’ye giderek su ve ekmek dağıtımı yaptı. Devam eden süreçte de gerekli ekip, ekipman ve araçlarla selden zarar görmüş bölgelere ve vatandaşlara yardım edilmeye devam edileceği bildirildi.

Başkan Yakar’da Afet Bölgesindeydi!

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Dereli başta olmak üzere birçok ilçe ve beldemizde görülmemiş bir afet yaşanmıştır. Öncelikle tüm vatandaşlarımıza büyük geçmiş olsun diyor, şehit düşen askerlerimize ve hayatını kaydeden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Yaşanan afet çok büyük ve etkileri yıkıcı oldu. Devletimiz tüm yaraları saracak güçtedir. Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ile tüm çevre Belediye ve teşkilatlarımızla afet bölgelerimizi yalnız bırakmadık. Sayın Cumhurbaşkanımız da tüm mağduriyetlerin giderilmesi talimatıyla Devletimizin varlığını hissettirmiştir. Felaketi elele vererek aşacağız. Allah, ülkemize bir daha böyle afetler ve acılar yaşatmasın” diye konuştu.

Bulancak hafif atlattı

"Bulancak’ta da etkili olan yağışlar alınan tedbirler ve son yıllarda alt yapıda yapılan yatırımlar ve dere ıslahları sayesinde hafif atlatıldı. Oluşan olumsuzluklar belediye ekiplerimizin anında müdahalesi ile hızla giderildi."dedi.