Haber
Giriş Tarihi : 31-08-2021 09:00   Güncelleme : 31-08-2021 00:43

Giresun İl Müftüsü Şebinkarahisar’da Cami İnşaatında incelemelerde bulundu

Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan Şebinkarahisar Balcana Köyü Cami inşaatında incelemelerde bulundu. Ramazan Topcan Kimdir?

Giresun İl Müftüsü Şebinkarahisar’da Cami İnşaatında incelemelerde bulundu

Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan Şebinkarahisar Balcana Köyü Cami inşaatında incelemelerde bulundu. Ramazan Topcan Kimdir?

Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, temeli yeni atılan Şebinkarahisar Balcana Köyü Cami inşaatında incelemelerde bulundu.

Şebinkarahisar Balcana Köyü Camii İnşaatında incelemelerde bulunmak üzrere Şebinkarahisar Balcana Köyüne gelen Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, Dernek Başkanı Yıldıray Öztürk ve Başkan Yardımcısı Erdal Öztürk’ten Cami inşaatı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Müftüsü Ramazan Topcan, Dernek Başkanı Yıldıray Öztürk’e teşekkür ederek “Hayırlı bir işe başlamışsınız. Temeli yeni atılan inşaatın bu denli hızlı sürmesi açıkçası beni mutlu etti. Konum itibarı ile iyi bir tercih yapılmış. Genç Muhtarımız ve aynı zamanda Dernek Başkanımız başta olmak üzere Cami inşaatına yardım eden kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Müftülük olarak sizlere çalışmalarınızda destek olmak için elimizden geleni yapacağız. Temel atma töreninde bulunamadık ama inşallah açılışı hep birlikte yaparız” dedi.

Ramazan Topcan Kimdir?

1965 Rize doğumlu olan hocamız, ilk ve orta tahsilini Rize-Dörtyol Köyünde, Lise tahsilini ise Rize İmam Hatip Lisesinde tamamladı. Rize ve İstanbul’da mümtaz ilim erbabından özel sarf, nahiv, fıkıh, tefsir, hadis ve mantık dersleri alarak medrese mezunu oldu. Mısır El- Ezher Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan hocamız, 15. dönem Haseki İhtisas Eğitim mezunudur.

İmam Hatip olarak başladığı göreve sırası ile; Ardahan İli Damal İlçe Müftüsü, Kastamonu İli Cide İlçe Müftüsü, Ordu İli Aybastı İlçe Müftüsü, Trabzon İli Düzköy İlçe Müftüsü, Balıkesir İl MüftüYardımcısı, Balıkesir İl Müftüsü,

7 Nisan 2021 tarihinde Giresun İl Müftüsü olarak göreve başladı.