Haber
Giriş Tarihi : 10-05-2020 14:19   Güncelleme : 10-05-2020 14:23

Giresun Vakfından Yardım

Giresun Vakfından Giresun'da ki 1.500 aileye yardım eli uzandı.

Giresun Vakfından Yardım

Giresun Vakfı, Giresun ve ilçelerinde yaşayan dar gelirli ailelere yönelik bir yardım kampanyası düzenledi.

Giresun Vakfı, Giresun Kızılay İl Müdürlüğü ve Giresun Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile birlikte organize edilen kampanyaya destek veren Giresun Vakfı yönetim kurulu üyeleri tarafından toplanan bağışlar Kızılay aracılığıyla Giresun Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfına aktarıldı.

Ahmet Dokumacı; Giresun Halkını Asla Yalnız Bırakmayacağız

Giresun halkı için gönderilen yardımla ilgili konuşan Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı, her zaman olduğu gibi Hemşehrilerimizle bir ve beraber olmaya, Giresun'a destek vermeye devam edeceklerini ifade etti.  Ülkemizin ve dünyanın zor günlerden geçtiği bu dönemde bir nebze de olsa hemşehrilerine katkı sunmaya çalıştıklarını ifade eden başkan Dokumacı, Giresun ve tüm ilçelerini kapsayacak bu yardım kampanyasının gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşması, onların sofralarına bereket katması bizleri fazlasıyla mutlu edecektir dedi.

Giresun Vakfının yüzlerce üniversite öğrencisine burs desteğinin devam ettiğini, ayrıca bu kampanyaya destek veren başta Giresun Vakfının değerli yönetim kurulu üyelerine, katkılarını sunan değerli iş insanlarına teşekkür etti.

Giresun Kızılay İl Müdürü Murat Cansız ise yapmış olduğu açıklamasında, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verme gayreti içinde olan Kızılay olarak, Giresun Vakfının tarafımıza vermiş olduğu güvenden dolayı kendilerine teşekkür etti. Düzenlenen yardım kampanyasının en iyi ve hızlı şekilde tamamlanması için Giresun Valiliği bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile koordineli olarak yardımların en hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırılacağının altını çizdi.

Dokumacıdan Tam Destek;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla başlayan 'Biz Bize Yeteriz Türkiye'm' kampanyasına destek verdiklerini belirten Ahmet Dokumacı; 'Vakıf olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyduk, üyelerimizle destek olduk' dedi

Giresun Vakfı, Giresun İl Kızılay Müdürlüğü ve Giresun SYV arasında, 'yoksul, talebe, yetim, yaşlı, bakıma muhtaç, hükümlü olup tahliye olmuş ancak geçimini idam ettiremeyen, maruz kaldıkları ağır hastalık, sakatlık veya kocama nedeniyle bakmak zorunda oldukları birinci derecede ihtiyaç sahibi aile üyeleri veya fakirlik belgeli kimseler başta olmak üzere Kızılay ve 'Vefa Sosyal Destek Gurupları' tarafından belirlenecek yardıma muhtaç kişiler' i kapsayacak şekilde bir protokol düzenlendi.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Vakfı tarafından gerçekleştirilen bu yardım kampanyasının tüm Giresun'da memnuniyet yarattığını ifade ederek, kampanyanın en kısa sürede sonuçlanması için konuyu titizlikle takip edeceklerini belirtti. Vali Sarıfakıoğulları bu yardım kampanyasının düzenlenmesinde emekleri geçen, başta Giresun Vakfı Başkanı Ahmet Dokumacı olmak üzere tüm Giresun Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerini iletti.