Giresun
Giriş Tarihi : 17-12-2021 15:32   Güncelleme : 17-12-2021 15:37

Giresun’da “Eğitimde İşbirliği ve Değerler Eğitimi Protokolü” yapıldı

Giresun Müftülüğü ile Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Eğitimde İşbirliği ve Değerler Eğitimi Protokolü” yapıldı. Giresun Valiliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine Giresun Valisi Enver Ünlü de katıldı.

Giresun’da “Eğitimde İşbirliği ve Değerler Eğitimi Protokolü” yapıldı

Giresun Müftülüğü ile Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Eğitimde İşbirliği ve Değerler Eğitimi Protokolü” yapıldı. Giresun Valiliği’nde gerçekleştirilen protokol imza törenine Giresun Valisi Enver Ünlü de katıldı.

Protokol ile Gençlerin ve çocukların toplumsal ve evrensel değerlerini kazanmaları ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak amaçlanıyor. Giresun İl ve İlçelerindeki resmi ve özel okullarda “Değerler Erozyonuna Çözüm” adıyla hazırlanan protokol 2021-2022 yılı eğitim öğretim yılını kapsıyor.

Protokol imza törenine katılan Giresun Valisi Ünlü “Ahlâki erdem ve değerlerin bir toplumu ayakta tutan temel dinamikler olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda ailelerimizi ve çocuklarımızı korumak amacıyla İl Müftülüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında ‘Değerler Erozyonuna Çözüm’ Protokolünü imzaladık. Bu önemli değerlerimizi muhafaza edebilmek için hassasiyetle görev yapmaya gayret edeceğiz. İstiyoruz ki faziletlerimiz aşınmasın, vicdanlarımızın yaralı hale gelmesin, saygımız bitmesin, milli ve manevi duygularımız tahrip olmasın, genlerimiz bozulmasın. Protokolümüzün hayırlı hizmetlere vesile olması temennisiyle görevlilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Ünlü’nün konuşmasının ardından Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan ve Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu arasında imzalanan protokolü Vali Enver Ünlü onaylayarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Proje, Giresun İl ve İlçelerinde ilkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim kurumlarında öğrenci, öğrenci velileri, öğretmenler, okul yöneticileri ile İl/İlçe Müftülük personellerinin katılımıyla yürütülecek.

İmzalanan protokol ile öğrencileri; Toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, temel insanî değer ve erdemlerin kazandırılması ve bunların yaşam biçimine dönüştürülmesi hedefleniyor.