İstanbul
Giriş Tarihi : 14-06-2019 19:34   Güncelleme : 14-06-2019 19:42

Giresunlu siyasetçilerden Binali Yıldırım’a destek çağrısı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinde buluşan Giresunlu siyasetçiler, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı seçimi için Cumhur İttifakı Adayı Binali Yıldırım'a destek çağrısında bulundular.

Giresunlu siyasetçilerden Binali Yıldırım’a destek çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine günler kala, seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. TBMM İdari Amiri, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Şebinkarahisar Belediye başkanı Şahin Yılancı, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği ev sahipliğinde köy dernek başkanlarıyla buluştu.

 

Şebinkarahisar Dernek Başkan yardımcısı Ekrem Çiftçi’nin moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda Hasan Turan ve genel gündem ile ilgi konularda bilgi verdi. Özellikle dış politika konusuna değinen Turan, Suriyeli göçmenler ve Ekonomik gelişmeler hakkında sorulan soruları cevapladı. 23 Haziran seçimlerinde Giresunluların Binali Yıldırım’dan yana tercih kullanacaklarını ifade eden Turan, bütün dernek başkanlarından destek istedi.

 

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, S-400 konusunda yaşanan gelişmeleri değerlendirerek gün birlik olma günü dedi. Rusya’dan alınan S-400’ler üzerinden bir kez daha Türkiye’ye diz çöktürülmeye çalışıldığını ve 23 Haziran seçimlerinin bu anlamda çok stratejik olduğunu ifade etti. Hemşehrilerinin desteği ile Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını ve İstanbul’un daha güzel olacağını söyleyerek sözlerini tamamladı.

 

Bin kilometre uzaktan gelerek İstanbul’da dernek, dernek dolaşarak seçim çalışmalarına katılan Şebinkarahisar Belediye başkanı Şahin Yılancı, Binali Yıldırım’ın çok icraatçı bir siyasetçi olduğunu belirterek hemşehrilerinden destek istedi.

 

Okmeydanı Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneğinde düzenlenen toplantıya AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday’da katıldı.