Giresun
Giriş Tarihi : 04-01-2022 00:20   Güncelleme : 04-01-2022 00:24

Gireun’da Gönüllü Gençler köy okullarında

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürülen Giresun Gençlik Merkezi köy okullarındaki gençlere de ulaşmaya çalışıyor. Giresun Ülper  Yatılı Bölge Ortaokulunu ziyaret eden Giresun Gençlik Merkezi gönüllü gençleri öğrencilerle çeşitli oyunlar oynayarak, gençlerin yüzünü güldürdü.

Gireun’da Gönüllü Gençler köy okullarında

Ülper Yibo bahçesinde kurulan parkurlarda yüz boyama, halat çekme, çuval yarışı, akıl ve zeka oyunları, matrak gibi oyunların yanında voleybol ve badminton sporu da gençlere tanıtıldı.

Giresun Gençlik Merkezi gönüllü gençlerinden Ayşenur Tuzcu “Giresun Üniversitesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Gençlik Merkezi ile Ülper İbo’ya ziyaret ettik.

Gençlik Merkezleri tarafından yürütülen Merkezim Her Yerde Projesi kapsamında Giresun Gençlik Merkezi'ni Ülper Yibo’ya taşıdık.  Üniversite okurken eğitim gördüğümüz yerdeki çocukların yüzünde gülümseme olmaya çalışıyoruz” dedi.

Çocukların İyi ki Geldiniz sözlerinin kendisini çok etkilediğini ifade eden Tuzcu Ayşenur Giresun’da okuyan bir Üniversite öğrencisi olarak bizleri köylerle buluşturan Giresun Gençlik Merkezi'ne teşekkür ederim. Üniversite'de okuyan genç arkadaşlarımı Gençlik Merkezleri'nde gönüllü olmaya davet ediyorum. Şeklinde devam etti.

Ziyaret esnasında çocuklara kalem, kitap, anahtarlık gibi çeşitli hediyeler verildi.