ŞEBİN GÜNDEM
HV
25 TEMMUZ Perşembe 21:38
Advert

CHP Sarıyer’de Şükrü Genç’le yakaladığı başarıyı tepti

Hüseyin Şenel Odacı
Hüseyin Şenel Odacı
Giriş Tarihi : 13-02-2024 20:13

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde 3 dönem belediye başkanlığı yaparak bir rekora imza atan Şükrü Genç neden aday gösterilmedi?

Üç dönem Sarıyer halkına hizmet eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in aday gösterilmemesi Sarıyer’de hayal kırıklığı yaratırken, bu kararla CHP rakiplerine avantaj sağlamış oldu.

Yaptığı çalışmaları bir kenara bırakın, girdiği her seçime oylarını artırarak çıkan Başkan Genç’in sadece seçim sonuçlarına bakıldığında parti dışından verilen destekle her zaman partisinin üzerinde oy aldığını gördük.

31 Mart 20204 Yerel seçimlerine gidilirken Şükrü Genç’in aday gösterilmeyişi, rakip siyasi parti adaylarının kazanma şansını artırmıştır. Sadece en son yapılan yerel seçim sonuçlarına baktığımızda bile Sarıyer’de Şükrü Genç’e şahsi destek verildiği görülüyor. Bunu göz ardı eden CHP Sarıyer’de ne yapmak istemiştir.

Şebinkarahisarlı Hemşehrileri olarak Başkan Genç’in aday gösterilmeyişi bizleri üzerken, haklı sebeplerimizin olduğunun altını da çizmek gerekir. Halkıyla bütünleşmiş kişiliğinin yanı sıra, bir önceki yerel seçimde aldığı oylara baktığımızda bunu rakamlarla da açık açık görebiliyoruz. Rakamlar bile Şükrü Genç’in Sarıyer’de olması gerektiğini söylüyor. Bu analizi CHP Teşkilatlarının değerlendirmeye almadığını düşünebiliyor musunuz?

2019 Yerel seçimlerinde, CHP adayı Şükrü Genç %55,97 114.810 oy almış. CHP Meclisi ise %53,25 108,788 oy almış. Burada Şükrü Genç’in partisinin dışında şahsi aldığı oy farkını görmemek imkansız. En yakın rakibi AK Parti adayı Salih Bayraktar ise %41,45 85,035 oy almış.

Sarıyer’de Şükrü Genç’e verilen destek ortada iken CHP’nin Şükrü Genç’i ekarte ederek başka bir adayla yola devam etmesinin amacı nedir diye insan düşünmeden edemiyor. Bunun en mantıklı cevabı bence bilerek isteyerek lades olmalı.

13.02.2024