Haber
Giriş Tarihi : 17-01-2021 17:17   Güncelleme : 18-01-2021 11:13

Kartepe Yolunda Donmak Üzere Olan Buzağıyı Arabasına Aldı

Şebinkarahisar’ın sevilen yüzü Kocaeli Şebinkarahisarlılar Derneğinin Önceki dönem başkanı İlhan Avutman Kar ve Tipide Mahsur kalan hayvanları bırakamadı.

Kartepe Yolunda Donmak Üzere Olan Buzağıyı Arabasına Aldı

Şebinkarahisar’ın sevilen yüzü Gebze Girbay Sürücü Kurslarının sahibi İlhan Avutman, Yoğun Kar yağışının ardından Kartepe’de bulunan yabani hayvanlara, kuşlara yem vermek için eşiyle birlikte çıktığı yolda ormanda kaybolmuş 4 gündür sahibi tarafından aranan yeni doğmuş bir buzağı ve dört büyükbaş hayvanla karşılaşınca gördüğü üzücü durum karşısında hayvanların yanından ayrılamadı.

Donmak üzere olan Buzağıyı arabasına alan İlhan Avutman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesini arayarak en yakın köy muhtarının telefonuna ulaştı. Hayvanları sahibine teslim edene kadar buradayım dedi.

Telefonla ulaştığımız İlhan Avutman Şebingündem Habere yaptığı açıklamada çok üzgünüm gördüğüm olay karşısında ağlamamak için kendimi zor tutuyorum diyerek, “Geçtiğimiz güzergahta yakınlarda bir köy yok. Bu hayvanlar çok üşümüşler. Genel durumlarına bakıldığında bu kar ve tipide mutlaka kayboldukları için buradalar. Burada bulunan beş canı bir yere teslim edene kadar buradan ayrılmayacağım.” dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ise " İki saatlik bekleme sonucu yavruyla birlikte hayvanları sahiplerine teslim ettik inanıyorum ki bu hayvanları dondurucu bir soğukdan kurtarmakla birlikte bir insanlık görevini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum"