Haber
Giriş Tarihi : 22-09-2018 18:31   Güncelleme : 24-09-2018 10:32

Milletvekili Hasan Turan; Bu Yol Artık Giresun’a da Gider

Karadeniz Otoyolu Üzerinde Giresun Tabelaları Artık Yerini Aldı

Milletvekili Hasan Turan; Bu Yol Artık Giresun’a da Gider

Yıllardır tartışılan, uğrunda mücadele verilen Samsun- Giresun arasındaki Karayolu üzerinde bulunan “Bilgi İşaretleri Levhalarında’’ artık Giresun da yerini aldı.

Karayollarının birtakım prosedürlerine takıldığı için Samsun Giresun arasındaki tabelalarda Ordu’yu geçinceye kadar Giresun yazmıyordu ve bu durum Giresunluları oldukça rahatsız ediyordu. Giresun’un da yazılı olduğu yeni tabelalar nihayet yerlerine dikildi ve tabela sorunu da böylece çözülmüş oldu.

Giresun Federasyonu Başkanlığı döneminde memleketi Giresun’un isminin karayolları tabelasında yer almaması üzerine hemşehrilerinin de talep ve desteği ile harekete geçen Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Meclis İdare Amiri Hasan Turan, üzerinde gönüllü alayların resimleri de bulunan protesto tabelaları yaptırarak durumu Giresun kamuoyunun gündemine taşıdı.

Milletvekili olduğu süre zarfında da konunun takipçisi ve destekçisi olan Hasan Turan’ın girişimleri ve takibiyle tabelalar karayolları tarafından prosedüre uygun şekilde gerekli yerlere dikildi. Kangren haline gelen tabela sorununun çözülmüş olmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyen Hasan Turan duygularını Giresun Medya Platformu Başkanı Sadi Toygar’a döktü; “ Bu durum hemşehrilerimizi oldukça rencide ediyordu. Federasyon başkanlığım döneminde birçok kez resmi ve gayri resmi girişimlerde bulunduk. 42. ve 47. Giresun Gönüllü Alaylarının resimleri de bulunan 2 adet 3 metre boyunda “ Bu Yol Giresun’a da Gider ”tabelaları yaptırarak durumu gündeme taşıdık ve o gün bu gündür de takipçisi olduk, ilgili yerlere gerekli girişimlerde tekraren bulunduk. Bu bağlamda yeni Karayolları Genel Müdürümüzle durumu tüm ayrıntıları ve hassasiyetiyle görüşerek problemi aştık. Hamdolsun bu sorunda böylece çözülmüş oldu ve artık bu yol Giresun’a da gidiyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Medya Platformu

Sadi Toygar