Haber
Giriş Tarihi : 01-05-2021 12:34   Güncelleme : 01-05-2021 12:34

Musa Askan’ın gözü dünya şampiyonluğunda

Giresun’un gurur Alucra’nın Karabörk Köyü doğumlu Musa Askan, dünya şampiyonluğu için Almanyada Sırp rakibini 2. Rauntta nakavtla yenerek üst üste 7. maçını kazandı. Dünya altın kemer maçı için 12 galibiyete ihtiyacı olan şampiyon boksörümüz, rakiplerini tek tek yenerek gözünü dünya şampiyonluğuna çevirdi.

Musa Askan’ın gözü dünya şampiyonluğunda

Yarı ağır sıklet boksta WBF ve GBU kemerlerinin sahibi olarak Avrupa-Asya şampiyonu olan Musa Askan Yamak’ın şimdiki hedefi dünya şampiyonluğu. 79 kiloda mücadele eden şampiyon boksör, 24 Nisan Cumartesi günü Almanya’nın Augsburg şehrinde Bosnalı Zdravko Zivkovic’i 2. Raunntta nakavt etti.

 

37 yaşındaki boksörümüzün 7 galibiyeti bulunuyor. Bu maçları nakavtla kazanan Musa Askan, hiç yenilmedi. Dünya altın kemer maçı için 12 galibiyete ihtiyacı olan şampiyon boksör, rakiplerini tek tek yenerek yoluna devam etmenin planlarını yapıyor.

 

2021 yılı içinde 3 maça daha çıkacak olan Yamak, 2022 yılında planlanan dünya yarı ağır sıklet şampiyonluğu hedefine bir adım daha yaklaşacak.

 

Giresun Alucra’da doğan, Almanya Münih’te büyüyen Musa Askan, 12 yaşında başladığı boksta 2017 yılında profesyonelliğe adım atıktan sonra da tüm maçlarını kazandı.

 

MAÇLARA TÜRK BAYRAĞI İLE ÇIKIYOR

Türkiye'de profesyonel boks federasyonu olmadığından dolayı Almanya profesyonel boks federasyonu adına mücadele etse de ringlere Türk bayrağı ile çıkıyor, İstiklal Marşı’mızı okutuyor.