Siyaset
Giriş Tarihi : 19-11-2018 23:27   Güncelleme : 20-11-2018 09:51

Necdet Bekçi, Alucra İçin Kolları Sıvadı

Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyesi Necdet Bekçi, AK Parti’den Giresun’un Alucra Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu.

Necdet Bekçi, Alucra İçin Kolları Sıvadı

AK Parti’den Alucra Belediye Başkanı aday adayı olan Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyesi ve eski Alucra Vakfı Başkanı Necdet Bekçi, “2023 hedefleri doğrultusunda ülkemizin dört bir yanında, il ve ilçelerde başlatılan kalkınma faaliyetlerinin sürekliliği büyük önem arz etmektedir. Bu amaca hizmet etmek ve memleketime vefa borcumu ödemek için, Alucra Belediye Başkanı Aday adayı oldum” dedi.

Beyoğlu Belediyesi Meclis Üyesi Necdet Bekçi, AK Parti’den Giresun’un Alucra Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu. AK Parti Alucra İlçe Başkanlığına başvuru evraklarını teslim eden Bekçi, 2012 -2015 yılları arasında üstlendiği Alucra Vakfı Başkanlığı döneminde Alucra’nın problemlerinin çözümü noktasında birçok önemli projeye katkı sundu. Alucra’nın sorunlarına hakim bir isim olarak ön plana çıkan Bekçi, Alucra’da seçim çalışmalarına başladı. İlçe esnafını ve köyleri tek tek gezerek hemşerileriyle bir araya gelen Bekçi, bilgi birikimi ve tecrübelerini Alucra’nın kalkınması yolunda kullanmak için bu önemli göreve talip olduğunu söyledi.

ALUCRA’NIN KALKINMASI NOKTASINDA BİRÇOK ÖNEMLİ PROJEYE İMZA ATTI

1994 yılında başlatan siyasi hayatında ilk olarak Refah Partisi ve Fazilet Partisi’nin mahalle yönetimlerinde görev alan Necdet Bekçi, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşunda Halıcıoğlu Mahalle Başkanı olarak görevlendirildi. Bekçi daha sonra AK Parti’nin birinci olağan ilçe kongresinde Beyoğlu ilçe yönetimine seçilerek İlçe teşkilat Başkan Yardımcısı görevini üstlendi. 2004 yerel seçimlerinde Beyoğlu Belediye Meclis üyesi olarak seçilen Bekçi, İstanbul Boğazlar Belediyeler Birliği meclis üyesi olarak da halen görev yapmaktadır. Necdet Bekçi siyasi hayatının yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak görev aldı. 2012 yılında Alucra Vakfı Başkanlığına seçilen Necdet Bekçi, 2012 -2015 yılları arasında Alucra’nın problemlerinin çözümü noktasında birçok önemli projeye katkı verdi. Giresun Federasyonunda kurucu başkan yardımcısı olarak da görev alan Bekçi, Alucra’nın sorunlarına hakim bir isim olarak ön plana çıkıyor.

BİLGİ BİRİKİMİMİ VE TECRÜBELERİMİ MEMLEKETİM İÇİN KLLANACAĞIM

Necdet Bekçi, 2019 yerel seçimlerinin Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması açısından büyük öneme sahip olduğunu belirterek, “2023 hedefleri doğrultusunda ülkemizin dört bir yanında, il ve ilçelerde başlatılan kalkınma faaliyetlerinin sürekliliği büyük önem arz etmektedir. Ülkemizin bu büyük hedeflerine hizmet etmek ve memleketime vefa borcumu ödemek için, Alucra Belediye Başkanı Aday adayı oldum. Yaptığımız istişare ve görüşmeler sonucunda aldığım bu önemli kararla, bu güne kadar edindiğim bilgi birikimimi ve tecrübelerimi Alucra’mızın kalkınması yolunda kullanmak adına bu önemli göreve talibim. Tüm dost ve hemşerilerimin bu süreçte destek ve dualarını bekliyorum. Bu vesileyle 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerin milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

NECDET BEKÇİ KİMDİR?

1963 yılında İstanbul Beyoğlu’nda dünyaya gelen Necdet Bekçi, aslen Giresun Alucra’lıdır. Lise tahsilini Beyoğlu Endüstri Meslek Lisesi Makine Ressamlığı bölümünde tamamlayan Bekçi, lisans tahsilini ise Amerikan York Üniversitesi (uzaktan) İşletme Bölümü’nde tamamladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harita Müdürlüğünde Harita teknikeri olarak 29 yıl göreve yapan Bekçi, 54 yaşında, evli ve 3 çocuk babasıdır.

www.sebingundem.com