Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 02-01-2020 20:37   Güncelleme : 02-01-2020 20:42

Nejat Okuyar'dan Hemşehrilerine Çağrı

Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksek okuluna yeni açılan bölümler için Şebinkarahisar AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar hemşehrilerine çağrıda bulundu.

Nejat Okuyar'dan Hemşehrilerine Çağrı

YÖK tarafından 4 Yıllık Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bünyesinde, Beslenme ve Diyetisyenlik ile Sağlık Yönetim Hizmetleri bölümleri açılmasının onaylanması Şebinkarahisarda sevinçle karşılandı.

Şebinkarahisar için önemli olan bu haber doğrultusunda, Şebinkarahisar AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, "Yeni açılan bölümlerde görev almak üzere, kendi dallarında doktora yapmış öğretim üyesi alımı yapılacağını ifade ederek, bu konuda özellikle büyük şehirlerde yaşayan hemşerilerimizin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır" dedi.

Okuyar, konuyla ilgili sosyal paylaşım sayfasında yaptığı açıklamasında şöyle dedi.

"4 Yıllık Feyzi Kıraç Uygalamalı Bilimler Yüksek Okulumuza iki yeni bölüm açılması YÖK tarafından onaylandı.

İlçemizde öğretim veren Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bünyesinde, Beslenme ve Diyetisyenlik ile Sağlık Yönetim Hizmetleri bölümleri açılması YÖK tarafından onaylandı.

Doluluk oranları yüzde yüze yaklaşan bu bölümlerin biran evvel öğrenci alabilmesi için her iki bölüme de kendi dallarında doktora yapmış öğretim üyesi alımı yapılacaktır, bu konuda özellikle büyük şehirlerde yaşayan hemşerilerimizin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. İnşallah en kısa sürede programlarımıza öğretim üyesi alımı süreci tamamlanarak önümüzdeki yıl öğrenci alımına başlayacaktır.

Bu bölümlerin açılmasında desteklerini esirgemeyen, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can hocamıza, Milletvekillerimize, Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Nurettin Canikli'ye, ÖSYM Başkanımız Prof .Dr. Halis AYGÜN hocamıza teşekkür ediyorum."

www.sebingundem.com