Teknoloji
Giriş Tarihi : 25-10-2021 10:20   Güncelleme : 25-10-2021 10:20

Netflix, 142 milyon hanenin Kore dizisi 'Squid Game'i izlediğini söyledi | Engadget

Kalamar Oyunu dünya çapında yaklaşık 142 milyon hane tarafından izlendi..

Netflix, 142 milyon hanenin Kore dizisi 'Squid Game'i izlediğini söyledi | Engadget

Bloomberg'e göre, Netflix'in üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayan hissedarlara önceden kaydedilmiş çağrısı, Squid Game'in ne kadar başarılı olduğuna dair bize bir fikir daha veriyor. Dünya çapında yaklaşık 142 milyon hane, on milyonlarca dolar değerinde bir nakit ödül için ölümcül bir oyun oynayan borca ​​batmış bireyler hakkında Korece yayınlanan gösteriyi izledi. Yayın, bunun Netflix tarihinde en çok izlenen yeni şov olduğunu söyledi.

Kalamar Oyunu "kültürel zamanın ruhunu" yakaladı ve yayın devinin ABD dahil 94 ülkedeki sıralamasında 1 numara olduğunu açıkladı, Netflix açıkladı. Squid Game ile ilgili her şeye büyük talep olduğu için Netflix, gösteriye dayalı tüketici ürünlerinin artık perakende satış yolunda olduğunu da duyurdu.

Birkaç gün önce Bloomberg, şirketin "etki değeri" ve "verimlilik" puanlarını ayrıntılandıran belgeler elde etti. Netflix, bir oyunu başarılı yapan ya da olmayan ölçütler konusunda oldukça ketum davranıyor ve belgeler dizilerin ve filmlerin başarısını nasıl ölçtüğünü gösteriyordu. Squid Game, 891,1 milyon dolarlık etki değeri üreterek öne çıkan bir oyundu ve bu, yaklaşık 41,7 katı olan verimlilik puanıdır – 21,4 milyon dolarlık bütçesidir.

Kısmen Squid Game'in muazzam izleyici kitlesine teşekkür eden Netflix, yayınladığını söyledi. yılın en iyi abone artışı. Baş Finans Sorumlusu Spencer Neumann görüşmede, "Çeyrek devam ederken, büyümemizde bir hızlanma gördük." Dedi. Üçüncü çeyrekte çoğunluğu Asya ve Avrupa'dan olmak üzere 4,38 milyon aboneye ulaştı ve 2021'in son çeyreğinde 8,5 milyon daha fazla müşteriye ulaşmayı bekliyor.