Haber
Giriş Tarihi : 07-06-2018 11:10   Güncelleme : 07-06-2018 11:16

Oğuz Satıcı yeniden aday olacağını açıkladı

Şebinkarahisarlı işadamı Oğuz Satıcı, 30 Haziran günü gerçekleşecek Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Kurulu’nda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

Oğuz Satıcı yeniden aday olacağını açıkladı

2001-2008 yıllarında yaptığı TİM Başkanlığına yeniden aday olacağını açıklayan Oğuz Satıcı, “Türkiye'nin içinden geçmekte olduğu iktisadi eşik ve siyasal dönüşüm süreci, bir kez daha hepimize büyük sorumluluklar yüklüyor ve fedakarlıklar bekliyor. Yeniden bir seferberliğe ihtiyacımız var” dedi.

30 Haziran 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Kurulu’nda başkanlığa aday olacağını açıklayan Şebinkarahisarlı işadamı Oğuz Satıcı adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamasında şöyle dedi.

 “Yeniden bir seferberliğe ihtiyacımız var. Her birisi çok kıymetli dostlarım olan ihracatçı birliklerimizin yönetim kurulu üyeleri, başkanları ve TİM delegelerimizden güçlü mesajlar alıyorum. Hayatın yeniden önümüze koyduğu bu seferberlik, beni reddedemeyeceğim biçimde bir kez daha göreve ve bu onurlu mücadeleye çağırıyor.  İhracatçı ailesinin değerli destekleri ile bu büyük davada, yıllar içinde biriktirdiğim kamu, özel sektör, küresel pazarlama ve uluslararası iletişim birikimimle ihracatçılarımızın sorunlarını ve çözüm önerilerini başta seçilmiş Cumhurbaşkanımıza ve ilgili bakanlıklara en güçlü biçimde taşımak ve sonuç almak için Türkiye İhracatçılar Meclisimizin başkanlığına aday oluyorum. Gelecek gücünü geçmişinden alır. Geçmişimizden aldığımız güçle, güçlü bir geleceğe yürümek dileğiyle…”

 

Oğuz Satıcı’nın Kilometre Taşları

1965 yılında İstanbul’da doğdu.

1991 yılında ihracata yönelik üretim yapan Teksfil şirketini kurdu.

1990’de İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi oldu.

1995 yılında İTO Yönetim Kurulu’na girdi.

1996-1998 yılları arasında İktisadi Kalkınma Vakfı’nda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

1999’da İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Başkanı seçildi.

2002 yılında Türk Eximbank yönetim kurulu üyesi oldu.

2005 yılında İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliğine seçildi.

2001-2008 yıllarında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) başkanlığı görevini üstlendi. (Bu görevini esnasında, Türkiye ihracatı cumhuriyet tarihinin tüm rekorlarını altüst ederek, 26 milyar dolardan 130 milyar dolara ulaştı.)