Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 23-06-2021 00:55   Güncelleme : 23-06-2021 01:34

Şebinkarahisar Avutmuş Mahallesi Güzelleşiyor

Şebinkarahisar Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan kent meydanından sonra Avutmuş Mahallesinde de meydan düzenleme çalışmaları başladı. Avutmuş Mahallesi sakinlerine müjdeyi veren Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı,“ Mahalle meydanımızda bulunan cami kahvesinin kışın da zaman geçirilebilmesi için üstü kapatılarak bir süs havuzuyla bu alanı renklendiriyoruz.” dedi.

Şebinkarahisar Avutmuş Mahallesi Güzelleşiyor

Şebinkarahisar Belediyesi, ilçe merkezinde hizmete açtığı kent meydanı’nda sora mahalle meydanlarını da güzelleştirmeye devam ediyor. Avutmuş Mahallesi meydan düzenlemesi kapsamında meydanda bulunan Camii kahvesini üzeri kapatılarak bir süs havuzu, camii bahçesini parke taşla kaplayarak kamelya, çocuk oyun alanını ve Organik Ürünler Pazarı Projelerini hayata geçiriyor.

ORGANİK PAZAR PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORU

Belediye Başkanı Şahin Yılancı yaptığı açıklamada, “Mahalle meydanımızda bulunan cami kahvesinin kışın da zaman geçirilebilmesi için üstü kapatılarak bir süs havuzuyla bu alanı renklendiriyoruz. Aynı zamanda Avutmuş Camii bahçe zemininin parke taşı ile kaplama çalışması, kamelya, çocuk oyun alanını da kazandırıyoruz. Tarımsal ve yöresel ürün çeşitliliği açısından zengin olan mahallemizde aynı zamanda Organik Ürünler Pazarı için planladığımız alandaki çalışmalarımız da devam ediyor. Çalışmalarımızda sona doğru yaklaştık, yapılan hizmetlerin hem mahallemize hem ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.