Haber
Giriş Tarihi : 06-09-2021 18:30   Güncelleme : 06-09-2021 20:01

Şebinkarahisar Çağlayan Köyü İlkokulundan başlayıp, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giden yol

Cemal Yılmaz, Şebinkarahisar Çağlayan Köyü İlkokulundan başlayıp, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına giden yolda, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevini devrederken duygu dolu veda yazısı paylaştı.

Şebinkarahisar Çağlayan Köyü İlkokulundan başlayıp, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giden yol

Cemal Yılmaz, Şebinkarahisar Çağlayan Köyü İlkokulundan başlayıp, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına giden yolda, önemli görevlerde bulundu. Enson Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki görevini devrederken duygu dolu birde veda yazısı paylaştı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına ataması yapılan Giresun Şebinkarahisarlı hemşehrimiz Cemal Yılmaz’ın 33 ay hizmet verdiği Kahramanmaraş’ İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde yaptığı hizmetleri özetlediği, görev süresi içinde Kahramanmaraşta kurulan dostlukları kelimelere döktüğü bir veda yazısı paylaştı.

Şebingündem okurları için bizde beğeneceğinizi umduğumuz Cemal Yılmaz Hocamızın bu duygu yüklü veda yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

VEDA VAKTİ

“33 ay önce başladığım Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevindeki nöbetimizi bugün çok değerli bir insan, iyi bir eğitimci kardeşim Yusuf KAHRAMAN hocama gönül hoşnutluğu ile devredeceğim.

Geçen süre içinde bu güzel şehrimizde sizler gibi çok güzide insanlarla tanıştım. Birlikte faydalı işler yapmaya çalıştık. Salgın süreci birçok planımızı uygulamaya fırsat vermedi. İmkanları azami ölçüde verimli değerlendirmeye özen gösterdik.

Göreve başlarken birlikte çalıştığımız arkadaşlara ‘masa-kasa-nisa kırmızıçizgimizdir’ demiştik. Bu çizginin aşılmaması için azami gayret sarf ettik. Herkese en iyi hizmeti vermeye çalıştık.

Kısa sürede biz şehri, siz kıymetli dostlar da bizi sevdi ve tam bir sevgi iklimi oluştu.

Eğitim için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Kimseye ödün vermedik. Adalet, güven, emaneti koruma, umut, çoşku ve heyecan ile huzurlu çalışma iklimi oluşturmak İçin çaba sarf ettik. Bana yardımcı olan tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim.

İlk aylarda bütün ilçelerimizin ilgili ve yetkili kişi ve kurumlarının katılımı ile büyük bir çalıştay yapıp şehrimizin eğitim öğretimle ilgili sorunlarını ve çözümlerini en uç noktalara kadar belirleyip imkanları da dikkate alarak çözümler üretttik. Hemen çözülen sorunlar olduğu gibi zamanla çözülecekler de elbette bulunmaktadır.

İşleri yaparken önemli ve öncelikli sıralaması yaprak planlamaya ve yürütmeye çaba sarf ettik.

Devletin bir kuruşunu zayi etmemeye, gücümüz nisbetinde işi ehline tevdi etmeye gayret ettik.

Eğitimin altyapısı ile ilgili çok ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Akademik başarıyı artırmak için ‘MARAŞ 2023’ başlığı ile 26 özgün projeyi tüm boyutları ile hazırladık. Yaşanan salgın sürecinde az bir kısmını uygulama fırsatımız oldu. İnanıyorum ki kalan kısımlar da uygulandığında çok daha iyi neticeler elde edilecektir.

Bizlere güvenerek görevi tevdi eden birlikte çalıştığımız Sayın Bakanlarımıza ve Bakanlığımızın merkez teşkilatındaki bütün yetkililerimize teşekkür ederim.

İşlerimizi yaparken bizlere çalışma heyecanı katan, yapılanları takdir ve taltif eden Sayın Valimize şükranlarımızı arz ederiz.

Başta büyük yatırımlar olmak üzere eğitimle ilgili her hususta bize ciddi destek veren Sayın Milletvekillerimize çok teşekkür ederiz. Birçok çalışmayı ortak yaptığımız başta Büyük Şehir Belediyemiz olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza ve bütün kadrolarına teşekkür ederiz.

Birlikte büyük bir uyum içinde ve çözüm odaklı olarak işleri yürüttüğümüz başta Sayın Kaymakamlarımız olmak üzere tüm kamu kurumlarımızın yönetici ve çalışanlarına minnettarız.

Amacı insanımıza hizmet olarak kurulan ve imkanları ölçüsünde eğitime destek veren sivil toplum kuruluşlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ve belki de en büyük teşekkürü eğitimi bir iş değilde aşk olarak gören çocuklarımızı milli ve manevi değerlerimize bağlı, memleket meselelerine duyarlı, inancı, vatanı ve bayrağı İçin gerektiğinde her türlü fedakarlığı gösterecek şekilde yetiştiren; yavrularımızın zihinlerini maddi manevi her çeşit bilgi ile, gönüllerini iman, umut, sevgi, aşk şevk heyecanla besleyen; her birini hayırlı ve iyi bir insan olarak yetiştirebilmek için her türlü fedakarlığı gösteren öğretmenlerimize, müdür yardımcılarımıza ve müdürlerimize sonsuz sevgi, saygı ve muhabbetlerimi sunarım. Onlarla gurur duyuyor, “iyi ki öğretmen olmuşum” diyorum.

Okullarımızın ulaşım, güvenlik, kantin, tertip düzen gibi en az eğitim kadar kıymetli hizmetlerini yürüten tüm paydaşlarımıza ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Tarihi ve tabiatı ile muhteşem olan bu güzel şehrimizde yaşayan tüm hemşehrilerimize ‘Fahri Maraşlı’ olarak bize güvendikleri ve yavrularını emanet ettikleri için yürekten teşekkür ediyorum.

Elbette her başlangıcın bir bitişi vardır. Hiçbir sıkıntı ve sebep olmaksızın tamamen karşılıklı gönül rızası ve bakanlığımızın başka birimlerinde hizmet etmek üzere vazifemizi tamamladık.

İbadet ciddiyeti, azim, gurur ve heyecanla yürüttüğüm ve tertemiz olarak bayrağı devrettiğim İl Milli Eğitim Müdürlüğü vazifesini tamamlamayı bana bahşeden Rabbime hamdolsun.

Görevler süreli; dostluklar ebedidir.

Allah’a emanet olun.”