Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 25-04-2021 02:37   Güncelleme : 25-04-2021 11:50

ŞEBİNKARAHİSAR halkından özür dilemesini bekliyoruz

İstanbul Şebinkarahisar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, “Gazeteci İsmail Saymaz’ı bu nahoş cümlesi için camiamız adına şiddetle kınıyor, derhal ŞEBİNKARAHİSAR halkından özür dilemesini bekliyoruz.” dedi.

ŞEBİNKARAHİSAR halkından özür dilemesini bekliyoruz

 

Başka Mehmet Şimşek’in açıklaması;

Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar Kıymetli dostlarımız,

Halk Tv kanalında yayınlanan Perdenin Önü Arkası isimli tartışma programında Gazeteci  İsmail Saymaz’ın, adı Thodex vurgunuyla anılan ve Interpol’ün  kırmızı bültenle arananlar listesinde yer alan Fatih Faruk Özer’in Arnavutluk’tan kaçmasına ilişkin yorumunda; ŞEBİNKARAHİSAR ilçemizi kötüleyen ve küçümseyen bir üslupla çirkin ve haddini aşan bir cümle sarf etmiştir.

Şebinkarahisar, tarihi ve kültürü ile önemli bir maziye sahip olup; Anadolu Selçuklu ve Osmanlı döneminde sancak beyliği yapmış, Cumhuriyet döneminde yörenin önemli illeri arasında yer almış, birçok değerli insanımızı yetiştirmiş saygıyı fazlasıyla hak eden kadim bir anadolu şehridir. Ara Güler, İdil Biret, Aziz Nesin, Kemal Tahir, Hüseyin Hüsnü Tekışık ve daha birçok değeri bağrından çıkarmakla birlikte yüzlerce akademisyen ve bilim insanı yetiştiren nadide bir şehirdir.

Gazeteci İsmail Saymaz’ı bu nahoş cümlesi için camiamız adına şiddetle kınıyor, derhal ŞEBİNKARAHİSAR halkından özür dilemesini bekliyoruz.

Yönetim Kurulu adına

Başkan

Mehmet ŞİMŞEK