ŞEBİN GÜNDEM
HV
25 TEMMUZ Perşembe 22:09
Advert

Şebinkarahisar İmam Hatip Mezunları 40. dönem buluşmasında anılar tazelendi

1977 yılında kurularak eğitim-öğretime başlayan, 1984 yılında ilk mezunlarını veren Şebinkarahisar İmam Hatip Ortaokulu, 40. Dönem Mezuniyet buluşmasında bir araya geldi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2024 23:33   Güncelleme : 24-06-2024 23:36
Şebinkarahisar İmam Hatip Mezunları 40. dönem buluşmasında anılar tazelendi

40. Mezuniyet yılına özel Vefa Buluşması adı altında; Şebinkarahisar İmam Hatip Ortaokulunda görev almış hoca, memur, dernek sorumlusu ve öğrencilerin arasından vefat etmiş olanlar akşam namazı sonrası mevlid programı düzenlenerek hatim ve dualarla yad edildi.

Ertesi gün öğlen namazından sonra Şebinkarahisar’ da bulunan Hz.Halid Camiinde gerçekleştirilen programda  40. Mezuniyet yılına özel, imam hatipte hocalık yapmış ve şu anda; İstanbul'da, İzmir'de, Amasya'da, Sivas'ta ve Giresun'da yaşayan ama kalbi hala burada atan hocalar, mezun ve mensuplar ile bir araya gelindi. Eskiler yâd edilip yeni anılar biriktirildi.

Buluşmaya ayrıca; Şebinkarahisar Belediye Başkanı Ömer ŞENTÜRK, Şebinkarahisar İlçe Müftüsü Mustafa YILMAZ ve Giresun İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Eğitim ve Kültür Vakfı (GİMEV) Başkanı Bilal DEDE katılım sağladı.

Vefa Buluşması, Dernek Başkanı Davut ÖZACAR’ın bu buluşmaların devam edeceğini belirttiği konuşması ile sona erdi.

AdminAdmin