Şebinkarahisar Haber Merkezi - Şebinkarahisar Haberleri
HV
20 MAYIS Cuma 03:41

Şebinkarahisar İstanbul Bağlantı Yolunda Çalışmalara Yeniden Başlandı

Şebinkarahisar'ın kanayan yarası İstanbul Şebinkarahisar yolunda çalışmalara yeniden başlandı.

Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 15-04-2022 00:08   Güncelleme : 15-04-2022 10:15
Şebinkarahisar İstanbul Bağlantı Yolunda Çalışmalara Yeniden Başlandı

İstanbul Şebinkarahisar bağlantı yolunda yılan hikayesine dönen çalışmalara yeniden başlandı. 2017 Yılında ihalesi yapılarak 2022 yılında bitirilmesi hedeflenen yolun yüklenici firma tarafından yaşanan olumsuzluklar sonucunda çalışmalar durdurulmuştu. Mevcut yol, başka bir firmaya ihele edilerek çalışmalara yeniden başlandığı açıklandı.

Şebinkarahisar  AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, konuyla ilgili Şebingündem Haber’e yaptığı açıklamasında, Çalışmalara başlayan firma tarafından 2023 yılına kadar yolun büyük bir bölümünün tamamlanacağını, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ve Karayolları Genel Müdürünü ziyaret ederek ilave ödenek çıkartılması için görüşme yapılacağını söyledi.

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında ise Başkan Okuyar şöyle dedi.

 

 

 

“2017 yılında ihalesi yapılan müteahhit firmalardan kaynaklı yaşanan aksaklıklar sebebiyle hepimiz bilhassa gurbetten gelen hemşehrilerimiz için çileye dönen 30 Km lik İstanbul bağlantı yolunda yeni müteahhit firma tarafından çalışmalara başlandı. İnşallah bu yıl ciddi bir ödenekle önemli bir bölümünü bitirmeyi, yolu daha standart hale getirmeyi hedefliyoruz. Bahsi geçen yolda çalışmaların daha da hızlanması ödeneğin artırılmasıyla ilgili önümüzdeki günlerde Ulaştırma Bakanımız ve Karayolları Genel Müdürümüzle görüşme sağlayacağız.”

Hüseyin Şenel OdacıHüseyin Şenel Odacı