Şebinkarahisar
Giriş Tarihi : 07-02-2020 16:53   Güncelleme : 07-02-2020 17:03

Şebinkarahisar Kar Festivali iptal edildi

Şebinkarahisar da ikincisi düzenlenmesi beklenen Kar Festivali iptal edildi.

Şebinkarahisar Kar Festivali iptal edildi

22 – 23 Şubat 2020 Tarihinde yapılacak olan Şebinkarahisar Kar Festivali, Festival Komitesinin aldığı karar sonucunda iptal edildi.

İkincisi düzenlenecek olan Kar Festivali için toplanan Festival Komitesi, ülkemizde son günlerde meydana gelen üzücü olaylar dolayısı ile festival yapılmasının uygun olmayacağını, oluşturulan bütçenin Elazığ deprem bölgesine gönderilmesi kararını alarak kar festivalini iptal etti.

Şebinkarahisar Belediye Başkanlığı toplantı salonunda Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı Başkanlığında toplanan Festival komitesinin aldığı kararı açıklayan Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Festival komitesinin bu sene yapılacak festivali  oy birliği ile iptal ettiğini, festival bütçesinin ise Elazığ ve Malatya'daki deprem bölgesine aktarılacağını söyledi.

Belediye Başkanı Şahin Yılancı, 22-23 Şubat tarihlerinde Şebinkarahisar İlçesinde yapılması planlanan Kar Festivalinin son dönemlerde ülkemizde yaşanan üzücü hadiseler nedeniyle alınan ortak kararla iptal edildiğini ve festivalde harcanacak kaynağın deprem bölgesine aktaracaklarını açıkladı.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir ise yaptığı konuşmasında  "Festival için her şey hazır. Ancak ülkemizde üzücü olaylar yaşanırken, şehit haberleri gelirken içimize sinecek bir festival olmaz." dedi.

Ülkemizde son dönemde yaşanan üzücü hadiselerin tüm vatandaşlarımızı üzdüğünü dile getiren Başkan Yılancı, "Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem, Van'da yaşanan çığ felaketi ve uçak kazasının yanı sıra İdlib'deki askeri operasyonda aldığımız şehit haberleri nedeniyle ilk olarak İlçe Kaymakamımız Sayın Taner Tengir ile birlikte durum değerlendirmesi yaptık. Festival Komitesi üyeleri ile durumu paylaştık. Komite Toplantısında alınan ortak karar ile birlikte bu yıl yapmayı planladığımız ikinci kar festivalini oy birliği ile iptal etmek durumunda kaldık. Festivalde harcayacağımız kaynağı da deprem bölgesine aktaracağız." dedi.

Toplantıya, Belediye Meclis Üyeleri Ömer Şentürk, Adnan Kesmez, Kamile Portakal, İhsan Cağcağ, Naile Nail Nal, Mehmet Şavlı, İbrahim Ulutekin, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, CHP İlçe Başkanı Tamer Gürsoy, İyi Parti İlçe Başkanı Şerif Kamburoğlu ve Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hicabi Gürsoy katıldı.

Haber: Yeni Şebinkarahisar Gazetesi